Kiedy myślimy o tym, aby oddać złotą biżuterię do skupu, bardzo często do głowy przychodzi nam jedynie lombard. Powszechnie krążą opinie, że w tego typu miejscach wartość zastawianych produktów jest bardzo zaniżana po to, aby wziąć je w zastaw za jak najmniejsze pieniądze, a w razie nieodebrania przez klienta, sprzedać ze sporym nakładem. Na tym oczywiście opierają swoją działalność tego typu miejsca i korzystają z nich głównie osoby, które mają przysłowiowy nóż na gardle i bezwzględnie potrzebują gotówki. Jak zatem poradzić sobie w sytuacji, kiedy dysponujemy starą i niemodną biżuterią i chcielibyśmy otrzymać za nią środki? W tej kwestii najlepszym rozwiązaniem będzie skup złota.

Skup złota – na jakiej podstawie ustalane są tam ceny?

Skup złota wyceny opiera o aktualne ceny kruszcu na światowych rynkach. Każdy przedmiot, bez względu na to, czy jest to łańcuszek, pierścionek czy jakikolwiek inny rodzaj biżuterii, jest poddawany dokładnej wycenie. Pod uwagę w trakcie jej wykonywania bierze się karat, a także wagę złota. Klient, który wybiera się do tego typu skupu powinien zatem otrzymać uczciwą zapłatę, za przyniesione przez siebie przedmioty.

Nie tylko skup złota

Właściciele tego typu skupów bardzo często rozszerzają swoją działalność po to, aby stworzyć sobie jak największe pole do popisu. W związku z tym, oprócz standardowego skupu złota, w grę wchodzi również skup monet, a najlepiej, żeby był to skup złotych monet. Ponadto przy skupach bardzo często otwarte są również sklepy, które oferują sprzedaż różnorodnych produktów i niejednokrotnie należą one do tego samego właściciela. Przykładowo osoba prowadząca skup monet, czy również skup złotych monet może prowadzić ich sprzedaż w sklepie, znajdującym się tuż obok. To samo dotyczy skupu złota. Wyprzedawanie biżuterii, która uprzednio została skupiona, to również dobra opcja, aby zarobić. Z reguły biżuteria przed sprzedażą zostaje poddana obróbce i powstaje z niej zupełnie nowy wyrób, który idealnie nadaje się do dalszej sprzedaży.

W związku z powyższym pamiętajmy o tym, że bez względu na to, jaki biznes prowadzimy ważnym jest aby mieć pomysł, jak pozyskiwać klientów. Jeżeli zajmiemy się samym skupem złota, wówczas zarobek na nim może okazać się bardzo niski. Jeżeli natomiast stworzymy miejsce, które skupuje, a następnie w innym miejscu sprzedaje, wówczas zwiększamy swoje pole do popisu, a tym samym i możliwość osiągnięcia sukcesu.