Projektowanie kalendarzy do własnego użytku to doskonała zabawa. Głównie dlatego, że można wykorzystać ulubione zdjęcia i za ich sprawą stworzyć coś bardzo prywatnego o wyjątkowo intymnym charakterze, co przez cały rok przypominać będzie o najlepszych chwilach!

Jak zacząć tworzyć własny kalendarz?

Wiele osób odrzuca myśl o zaprojektowaniu własnego kalendarza, ponieważ obawia się, że nie jest to takie łatwe, albo po prostu nie wie, gdzie mogłoby skorzystać z takiej usługi. Faktycznie, jest wiele firm, które wręcz krzyczą ze swoich stron internetowych „stwórz własny kalendarz” z nami. Ważne jest jednak, aby wybrać dobrze, a wykonany kalendarz faktycznie był doskonałej jakości.

Na pewno warto udać się więc do zaufanego salonu fotograficznego lub zaprojektować kalendarz za pośrednictwem jednej z polecanych stron. Najczęściej projektowanie kalendarzy oferują ci, którzy w swojej ofercie mają także foto książki oraz różnego rodzaju elementy z nadrukowanymi, wybranymi przez siebie zdjęciami. Warto wcześniej obejrzeć ich prace, aby ostatecznie podjąć słuszną decyzję.

Stwórz własny kalendarz- Ale jaki format wybrać i jakie opcje pozostają do ustalenia?

Zazwyczaj firmy oferujące tworzenie własnych kalendarzy, dają możliwość wyboru co najmniej kilku ich rodzajów. Najczęściej są to kalendarze biurowe, które można na przykład postawić sobie w pracy, kalendarze ścienne o kilku wymiarach, w zależności od tego, jakiego formatu się oczekuje, a także kalendarze trójdzielne. Znacznie rzadziej pojawiają się kalendarze formie dużego plakatu, którego można powiesić bezpośrednio na całe drzwi.

W tej chwili programy do projektowania własnych kalendarzy dają naprawdę szereg różnych możliwości. Na przykład można całkowicie samemu rozplanować cały plan kalendarza. Do ustalenia pozostaje więc na przykład czcionka, jej wielkość oraz krój. Oczywiście dostępna jest także możliwość dodania własnych zdjęć. Pojedynczo lub na przykład w kolarzu.Bardzo ciekawą opcją jest także to, że można oznaczyć ważne dla siebie daty w szczególny sposób. Na przykład za pomocą specjalnych symboli lub po prostu podpisać ten dzień wydarzeniem, które będzie miało wtedy miejsce. Jest to bardzo pomocne oraz oryginalne!