Kwestia utrzymania prawidłowej higieny to w zasadzie konieczność w każdym lokalu gastronomicznym, szpitalu, hotelu czy też w centrach konferencyjnych, a nawet w zwykłych sklepach. Zwykle ręcznik papierowy pierwszy pojawia nam się w myślach jako podstawowy artykuł służący nam do ścierania brudu. A tymczasem…

Wady ręcznika papierowego

Niestety ręcznik papierowy ma pewne swoje wady. Co do nich należy? Przede wszystkim niestety takie ręczniki szybko się drą. Ponadto zostawiają po sobie liczne drobinki, na które mówimy nieraz potocznie „farfocle”. To niestety jest nie do pomyślenia w kuchni czy w zakładzie mechanicznym.

Co więcej, ręczniki papierowe najzwyczajniej w świecie są całkowicie nieekonomiczne i niezbyt ekologiczne. Wytwarza się je z surowców pierwotnych, używamy ich naprawdę sporo. W efekcie kosztują one sporo i dla nas i dla natury.

Czyściwa papierowe – podstawowe informacje

Alternatywą dla takich ręczników są właśnie czyściwa papierowe. Co to w ogóle jest? Otóż wyglądem przypominają one cienkie ściereczki, niemniej jednak wykonane są one z celulozy, makulatury albo też tych dwóch materiałów naraz.

Co jeszcze warto wiedzieć o czyściwach papierowych? Otóż te z celulozy przeznaczone są szczególnie do wszystkich miejsc, mających niejako kontakt z żywnością. Makulaturowe z kolei są relatywnie bardzo tanie i świetnie sprawdzają się do szybkiego wyczyszczenia różnego rodzaju powierzchni.

Zalety czyściw papierowych

Ale właśnie – nie powiedzieliśmy praktycznie nic o zaletach takich czyściw papierowych. Oprócz niewątpliwej ekonomii oraz braku szkodliwości dla natury, czyściwa te cechuje wiele zalet, które czynią z ich idealne ” ściereczki ” przemysłowe.

Przede wszystkim czyściwa papierowe nie rozwarstwiają się. Ponadto także nie zostawiają one żadnych drobinek, dzięki czemu mogą śmiało być używane nawet przy najbardziej delikatnych maszynach czy w kuchni. Są one także bardzo miękkie oraz chłonne – doskonale radzą sobie z różnymi rodzajami zabrudzeń począwszy od zwykłej wody czy kurzy a na smarach skończywszy.

Kończąc – warto zainteresować się czyściwami papierowymi jako środkiem relatywnie tańszym i lepszym do usuwania wszelkich zabrudzeń. Warto zaznaczyć, że istnieją też specjalne przemysłowe czyściwa wykonane z innych materiałów, jak np. z bawełny.

Czyściwa papierowe znaleźć można na E-higiena24.pl