W dzisiejszych czasach klienci mają wysokie oczekiwania, jeśli chodzi o dostarczanie ich przesyłek. Szukają szybkiej dostawy, nieuszkodzonych przedmiotów i dokładnych informacji o śledzeniu. Podczas gdy wiele firm ma trudności z nadążaniem za zapotrzebowaniem klientów na wysyłkę paczek, wdrożenie systemu zarządzania transportem zmienia wszystko.

System TMS — zalety

Dzięki systemowi zarządzania transportem (system TMS) można porównać opłacalność różnych usług przewoźnika i częstotliwość dostaw na czas. Pamiętając o tym, można wybrać najbardziej niezawodnych i skutecznych przewoźników dla swoich towarów.

Dzięki systemowi TMS problemy, takie jak ręczne wprowadzanie danych, zostały zredukowane, podczas gdy inne aspekty zostały ulepszone. Przykładowo można potwierdzić adresy wysyłkowe przed wysłaniem produktów do klientów. Poprawność biznesowa pozwala zaoszczędzić znaczne pieniądze, czas i zasoby.

Automatyzacja wszystkich kont za pomocą TMS pozwala zaoszczędzić cenny czas i pieniądze, które w przeciwnym razie zostałyby zmarnowane na zbędną papierkową robotę. Wysiłek administracyjny jest znacznie zmniejszony. Błędy, takie jak nieprawidłowe rozliczenia lub problemy z rozliczeniami, są zredukowane do minimum, a ogólna wydajność wzrasta.

Kontrola

Za pośrednictwem systemu TMS firmy mogą monitorować cykl życia zamówień i przesyłek w czasie rzeczywistym i otrzymywać aktualizacje statusu. Dzięki temu użytkownicy mogą tworzyć dokładniejsze prognozy dla swoich zapasów, jednocześnie zwiększając odpowiedzialność sieci łańcucha dostaw.

Ponadto niektóre sieciowe systemy TMS zawierają alternatywne rozwiązania do zarządzania zapasami, które współpracują z TMS, zwiększając wydajność i inteligencję zarówno rozwiązania do zarządzania zapasami, jak i TMS.

Widoczność łańcucha dostaw

System tms to system nowej generacji zintegrowany w całym łańcuchu dostaw. Zapewnia widok z lotu ptaka na cały system łańcucha dostaw, umożliwiając bardziej wydajny i efektywny transport.

Ogromne znaczenie ma możliwość posiadania pełnej widoczności operacyjnej i dostępu do danych w czasie rzeczywistym ze wszystkich systemów. Pomaga menedżerom wykorzystać wszelkie pojawiające się możliwości lub poradzić sobie z wszelkimi problemami, które mogą się pojawić.