Przechowywanie oraz transport żywności zwłaszcza na małych powierzchniach, wymaga zastosowania solidnej oraz przeznaczonej do kontaktu z żywnością palety. Do takich celów idealnie pasują palety higieniczne.

Palety H1

Istnieją dyrektywy, które mówią o tym, w jaki sposób ma być magazynowana i transportowana żywność. Palety, które są do tego wykorzystywane cechują się wysokim stopniem czystości i tylko Palety h1 sprawdzają ten egzamin w 100%. Posiadają one strukturę dzięki której można je łatwo i szybko umyć. Brud oraz bakterie czy grzyby nie będą się gromadzić w żadnych skrytych zakamarkach. Nie trzeba także poddawać procesom, jak to bywa w przypadku palet wykonanych z drewna. Jeśli wybierzemy paletę do użytku spożywczego trzeba zwrócić uwagę na to, że musi być ona dopuszczona do kontaktu z żywnością oraz spełniać wszystkie wymogi sanitarne. Są one niezbędne, ponieważ żywność musi być przechowywana w bezpieczny sposób i nie może dochodzić do zagrożenia epidemiologicznego, a to naraziłoby konsumentów. Jednak nie tylko klienci byliby poszkodowanie, ale również biznes by na tym ucierpiał. Dlatego więc trzeba postawić na palety higieniczne dobrej jakości.

Różnice między paletami higienicznymi a drewnianymi

W przemyśle spożywczym trzeba zachować sterylność. Jasnym jest to, że da się dobrze wyczyścić paletę drewnianą tak, aby można było na niej umieścić i przechowywać żywność. Jest to jednak znacznie trudniejsze niż na paletach higienicznych. Drewno musi być poddawane różnym procesom, co jednocześnie może je również niszczyć. Paleta H1 jest najlepszym rozwiązaniem jeśli chodzi o transport i przechowywanie żywności. Jeśli poruszany jest temat trwałości palet, to także tutaj paleta H1 wysunie się na prowadzenie, ponieważ nie niszczy się tak łatwo jak te wykonane z drewna.

Wybór palety higienicznej

Najlepiej będzie postawić na produkt firmy, która cieszy się renomą, a jej produkty są na wysokim poziomie. Jakość palety jest niesamowicie ważna, bowiem to na niej żywność jest transportowana. Wybierając palety trzeba także zwrócić uwagę na jej odpowiednie wymiary. Niewątpliwe warto zainwestować w solidny produkt, ponieważ da nam on gwarancję tego, że z żywnością nie stanie się nic niepożądanego. Palety higieniczne są o wiele lepsze od tych drewnianych i są podstawą w transporcie żywności.