Kątowniki tekturowe zabezpieczają brzegi i krawędzie palet przed uszkodzeniem. Są one niezwykle przydatne w procesach logistycznych, związanych z transportem. Nie może ich zabraknąć u żadnego producenta, który chce, aby jego towar dotarł w całości do klienta.

Z czego zrobione są kątowniki papierowe?

Kątowniki kartonowe zrobione są z wielowarstwowej, litej tektury, która należycie zabezpiecza przesyłki i krawędzie palet przed uszkodzeniem podczas transportu. Kątowniki usztywniają i zabezpieczają cały ładunek, oraz chronią folię przed przecięciem. Kątowniki tekturowe często używa się razem z narożnikami ochronnymi, wykonanymi z pianki. Materiał, z którego są wykonane, jest sztywny i wytrzymały. Są trwałe i solidne, a przy tym lekkie. Tektura jest odpowiednio wzmacniana podczas zginania, prasowania czy usztywniania.

Główne zastosowanie kątowników tekturowych

Kątowniki kartonowe służą głównie do ochrony kątów i krawędzi pakowanych przedmiotów, a także do wzmocnienia kartonów i pudełek na czas transportu. Kątowniki kartonowe są akcesoriami, które bedą niezbędne podczas układania towaru na paletach. Mogą być także używane na mniejsza skale przy usztywnianiu pojedynczych kartonów. Wykorzystuje się je także w transporcie mebli, jak i zabezpieczeniu pojedynczych kartonów, oraz w branży meblarskiej.

Inne zastosowania kątowników z tektury

Innym zastosowaniem kątowników z kartonu jest zabezpieczanie i usztywnianie przesyłek na paletach. Pojedyncze kątowniki, ze względu na swoja długość, przytwierdza się do narożnika, następnie wykorzystuje się folię oraz taśmy bandujące. W tym przypadku kątowniki te używane są jako materiał stabilizujący ładunek. Pełnią także swego rodzaju funkcje ochronną, ponieważ zapobiegają wżynaniu się taśmy w naroża i ewentualnemu uszkodzeniu powierzchni nieraz delikatnego ładunku.

Kątowniki tekturowe cena

Jeśli chodzi o Kątowniki tekturowe cena uzależniona jest od grubości, rozmiaru i sposobu w jaki są pakowane. Można je kupić zarówno pojedynczo jak i w opakowaniach, po kilkanaście sztuk. Kątowniki kartonowe to towar, którego nie może zabraknąć w żadnym szanującym się sklepie wysyłkowym, w hurtowniach czy magazynach. Producenci gwarantują wysoką jakość za naprawdę niewielką cenę.