Jednorazowe kubki papierowe, styropianowe czy plastikowe są powszechnie wykorzystywane w restauracjach, kawiarniach, a także podczas organizacji prywatnych imprez czy pikników. Sprawdzają się zarówno do serwowania chłodzących, jak i rozgrzewających napojów.

Czy kierować się przy wyborze kubków jednorazowych?

W sklepach dostępnych jest obecnie wiele rodzajów kubków jednorazowych. Różnią się pomiędzy sobą przede wszystkim materiałem wykonania i pojemnością, ale nie bez znaczenia pozostaje również ich wygląd.

Do kawiarni czy restauracji najczęściej polecane jest kubki papierowe. Prezentują się one estetycznie, a dodatkowo wzbudzają skojarzenia z ekologią, dzięki czemu wpływają pozytywnie na wizerunek lokalu. Tego typu kubki można również w łatwy sposób ozdobić własnym logo.

Istotna jest również pojemność, jaką posiada Kubek jednorazowy do kawy czy herbaty. Najlepiej jest zamówić kilka typów, tak aby można było w nich bez problemu podać zarówno espresso, jak i dużą herbatę z dodatkami.

Uchwyty i pokrywki do kubków jednorazowych

Kubek, w którym serwowane będą gorące napoje powinien być praktyczny i wygodny dla klientów, dlatego kubki do kawy na wynos powinny posiadać wygodne uchwyty lub tekturowe obręcze.

W przypadku kubków do gorących napojów bardzo istotne jest również dopasowanie szczelnych pokrywek z dobrze wymierzonymi otworami. Zapewni to wygodę picia, a także zminimalizuje ryzyko przypadkowego oblania się.

Kubek jednorazowy do kawy i innych gorących napojów

Wszystkie kubki jednorazowe w lokalach gastronomicznych powinny być oczywiście estetyczne i wygodne dla klientów, jednak te przeznaczone do podawania gorących napojów powinny również dobrze utrzymywać ciepło.

Obecnie najczęściej wykorzystuje się kubki do kawy na wynos wykonane z papieru, ewentualnie ze styropianu. Oba rozwiązania mają swoje wady i zalety. Kubki styropianowe zdecydowanie lepiej utrzymują temperaturę, natomiast papierowe są przyjaźniejsze dla środowiska i prezentują się zdecydowanie atrakcyjniej.