Dzisiejsze czasy charakteryzuje niesamowicie duża cyfryzacja. Prawie każdy człowiek posiada telefon i komputer. Mogłoby się wydawać, że wiąże się to z coraz mniejszym zapotrzebowaniem na notesy. Nic bardziej mylnego – nadal wiele osób z nich korzysta. Są to przede wszystkim pracownicy biur oraz kancelarii prawniczych. Prawnicy oraz kierownicy są bardzo często zwolennikami tradycyjnych form notowania. Z tego tekstu dowiesz się, jakie są rodzaje notesów.

Co to jest notes klejony?

Notesy klejone są sprzedawane głównie w formacie A5 i charakteryzują się tym, że są sklejane wzdłuż dłuższej lub krótszej krawędzi. Co więcej takie notesy nie mają okładek, ale mogą mieć nawet ponad sto stron, co jest bardzo dużą zaletą, ponieważ można zapisać dużą ilość tekstu. Wiele firm oferuje również możliwość wyboru koloru kleju. Może to być kolor: różowy, zielony, niebieski, fioletowy oraz wiele innych. Podobnie jest z rozmiarem – można wybrać prawie każdy i złożyć zamówienie indywidualne. Mogą to być wymiary takie jak: A6, A4 czy inne.

Co to jest notes spiralowany?

Notesy spiralowane są bardzo często używane do reklamowania firmy.

Jest to spowodowane faktem, że wyglądają one naprawdę bardzo profesjonalnie. Czym różnią się notesy spiralowane od notesów klejonych? Te pierwsze są połączone za pomocą spirali, a drugie za pomocą kleju – ich cechą wspólną jest możliwość wybrania obu materiałów łączących. Ten rodzaj notesu jest zazwyczaj sprzedawany w formacie A6. Jednak oczywiście można złożyć zamówienie indywidualne i wybrać rozmiar. Notesy na spirali mogą mieć jednostronne lub dwustronne okładki – błyszczące albo matowe.

Co to jest notes kostka?

Notesy kostki to nic innego jak sklejone kartki. Mogą być one również niezłączone klejem, ale włożone do pojemnika, który może być logowany. Tak więc może to być świetna reklama. Takie notesy są idealne do tworzenia krótkich notatek lub przypomnieć. Każda firma powinna zapewnić swoim pracownikom takie karteczki. Można je dostać głównie w formatach: 95×95 mm, a także 80×80 mm i 105×105 mm. Pamiętajmy jednak, że można złożyć zamówienie indywidualne i wybrać rozmiar. Kostka może składać się nawet z około 500 kartek. Co więcej można sobie wybrać kolor kleju, czy koloru kartek.