Pianka polietylenowa to popularny materiał, który można wykorzystywać w wielu branżach. Warto dowiedzieć się nieco więcej na temat jego zalet.

Zalety pianki polietylenowej

Pianka polietylenowa to produkt, który ma bardzo wiele zalet. Wytwarzana jest z polietylenu o niskiej gęstości, który charakteryzuje się wyjątkowo wysokim poziomem elastyczności oraz giętkości, nawet w dość niskich temperaturach. Pianka polietylenowa jest niezwykle odporna na działanie różnego rodzaju czynników zewnętrznych, takich jak rozerwania oraz inne uszkodzenia mechaniczne. Oprócz tego doskonale chroni przed działaniem wody oraz wilgoci. Dodatkowo jest to produkt niepalny, odporny na działanie promieniowania słonecznego, a także na działanie wysokich oraz niskich temperatur. Wśród głównych zalet pianki polietylenowej można wskazać także wysoki poziom izolacyjności, zarówno akustycznej, jak i termicznej. Dlatego materiał ten ma bardzo szerokie zastosowanie w różnych branżach, a w tym w budownictwie, na przykład podczas wykańczania wnętrz. Materiał jest neutralny, a w trakcie jego produkcji nie są wykorzystywane żadne toksyczne substancje. Dlatego jest także bezwonny oraz nie wydziela nieprzyjemnych zapachów.

Zastosowanie pianki polietylenowej

Z całą pewnością można stwierdzić, że pianka polietylenowa ma bardzo szerokie możliwości zastosowania, dlatego jest to produkt tak chętnie wybierany przez klientów. Pianka może być wykorzystywana przede wszystkim podczas transportu oraz przechowywania różnych towarów, ponieważ stanowi doskonały sposób na ich zabezpieczenie przed uszkodzeniami mechanicznymi. Pianka bardzo często stosowana jest również jako wypełniacz do paczek, dzięki czemu są one lepiej chronione podczas transportu. Materiał ten może być z powodzeniem stosowany nawet w przypadku delikatnych produktów, ponieważ nie powoduje ich zarysowania. Jest także lekki, dlatego nie zawyża wagi paczek. Pianka polietylenowa ma również zastosowanie w budownictwie, na przykład podczas wykończania wnętrz. Może być używana do wygłuszania oraz uszczelniania różnych konstrukcji, ale także do tworzenia izolacji akustycznych oraz termicznych. Idealnie sprawdzi się jako podkład pod panele, nawet w przypadku posiadania ogrzewania podłogowego.