Jako że aglomeracja śląska to rozległy teren, można na tym obszarze korzystnie zakupić spory grunt, taki jak działka komercyjna pod konkretny biznes. Duże działki co prawda kosztują sporo, ale dają też ogromne możliwości w zakresie zagospodarowania i późniejszych zarobków. W jaki sposób wykorzystać dużą działkę zakupioną na Śląsku? Co wziąć pod uwagę planując rozpoczęcie prowadzenia biznesu na takim gruncie?

Pole golfowe

Na pole golfowe nadają się rozległe działki komercyjne o zróżnicowanym ukształtowaniu terenu. Czy na Śląsku są osoby chętne do skorzystania z tego typu rozrywki? Żeby to sprawdzić należy zrobić dokładne rozeznanie, wchodzące w skład biznesplanu. Z pewnością, by golfiści chętnie odwiedzali takie miejsce, działka musi być położona niezbyt daleko od miasta. Około 50 km jest optymalnym i maksymalnym oddaleniem. W innym wypadku, jeżeli trzeba by pokonać długą drogę do celu, zainteresowanie taką rozrywką na pewno byłoby mniejsze.

Kolejna sprawa to upewnienie się, czy w pobliżu nie ma innych pól golfowych lub czy w najbliższym czasie one nie powstaną. Jeżeli konkurencja będzie zbyt duża, na pewno biznes żeś się nie powiedzie i lepiej znaleźć inny pomysł na zagospodarowanie gruntów, takich jak duże działki komercyjne.

Duży plac zabaw dla dzieci

Centrum zabaw na świeżym powietrzu to miejsce, w którym zarówno dzieci, jak i rodzice będą mogli spędzić miło czas. Podobnie jak w przypadku pola golfowego, kluczowe znaczenie ma lokalizacja. Jeżeli klienci mają odwiedzać to miejsce, nie może być ono położone dalej niż do kilkudziesięciu kilometrów od miasta, a najlepiej, by ta odległość wynosiła jeszcze mniej. Ponadto liczy się także jakość bezpośrednich dróg dojazdowych.

Na dużej działce można będzie umiejscowić wiele sprzętów do zabaw czy ćwiczeń i różnego rodzaju rozrywek dla maluchów w każdym wieku. Znajdzie się także miejsce na parkingi dla przybyłych. Dobrze także pomyśleć o umiejscowieniu jakichś punktów gastronomicznych.

Hodowla koni

Rozległe działki komercyjne oddalone od miasta doskonale nadają się pod hodowlę koni. Zwierzęta te potrzebują sporo ruchu, a część obszaru musi być obsiana trawą. Ponadto konieczne jest stworzenie również części zadaszonej i nocnej.

Taki biznes musi być przeniesiony poza miasto, ponieważ w pobliżu budynków mieszkalnych byłby uciążliwy. Idealnie nadaje się na niego grunt położony między magazynami, oddalony również od szosy, ponieważ dźwięki samochodów czy spaliny mogłyby niekorzystnie wpływać na zwierzęta.

Artykuł powstał we współpracy z GTB Invest – działki komercyjne

Category : Bez kategorii