Podstawą magazynowania oraz transportowania wszelkich produktów, surowców i płynów są odpowiednie skrzynie. Pojemnik zamykany uchroni produkty przed zniszczeniem lub zgubieniem i zapewni odpowiednie warunki.

Oszczędność kosztów

Skrzynie i pojemniki używane są we wszystkich branżach przemysłu. Zwłaszcza podczas transportu opakowania mają szczególne znaczenie. Sztaplowane pojemniki pozwalają zaoszczędzić przestrzeń w pojazdach transportujących. Dzięki temu możliwe jest przewożenie większej ilości produktów, co z kolei przekłada się na oszczędności w firmie. W magazynach tego rodzaju pojemniki pozwalają na znaczne oszczędzanie powierzchni.

Skrzynie i pojemniki wykorzystywane w branży spożywczej

Wymagającą branżą pod względem przechowywania i transportu, jest z pewnością branża spożywcza. Pojemniki służące do przechowywania żywności muszą spełniać wysokie wymagania związane z jakością i higieną. Podstawą jest posiadanie pojemników z atestem na kontakt z żywnością. Firma produkująca musi spełniać wymagania określone w rozporządzeniach Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 27 października 2004 w sprawie materiałów i wyrobów przeznaczonych do kontaktu z żywnością. Zgodnie z przepisami pojemniki muszą być wytwarzane w taki sposób, aby żywność nie była zagrożona uszkodzeniem lub zepsuciem. Wiele produktów spożywczych, surowych lub gotowych do spożycia, wymaga transportu w specjalnych pojemnikach zamykanych. Take opakowanie, zapewni odpowiednią temperaturę wewnątrz pojemnika, dlatego idealnie sprawdzi się przy transporcie zarówno ciepłych jak i zimnych produktów. Pojemniki plastikowe zamykane zapewnią szczelną izolację bez względu na panujące na zewnątrz warunki atmosferyczne.

Udogodnienia w magazynowaniu i przewożeniu

Doskonałym rozwiązaniem przy transporcie są skrzynie plastikowe zamykane z uchylnymi klapami. Specjalne drzwiczki umożliwiają szybki i łatwy dostęp do zawartości każdej skrzyni. Sprawdzenie stanu produktu nie wymaga rozładunku ułożonych na sobie pojemników – wystarczy odchylić klapę wybranej skrzyni. Dla jeszcze większej wygody użytkowania pojemnik zamykany posiada specjalne uchwyty oraz miejsce na umieszczenie etykiety z oznakowaniem przewożonego produktu. Wszelkie rozwiązania, które ułatwiają transport oraz przechowywanie skutkują zmniejszeniem kosztów firmy.