Druk fleksograficzny jest wykorzystywany w przemyśle na szeroką skalę. W dużej mierze wynika to z faktu, że gwarantuje on mnóstwo zalet. Nie bez znaczenia jest także szeroki zakres zastosowań. Nowoczesny wydruk nie wymaga stosowania klasycznych tonerów oraz farb. Doskonale sprawdza się podczas produkcji opakowań oraz materiałów promocyjnych. Poniżej przestawiono najważniejsze zalety omawianego rozwiązania.
Oszczędność czasu
Druk fleksograficzny to świetny wybór w przypadku dużych partii materiałów. Zapewnia on znaczącą oszczędność czasu, co pozytywnie wpływa na koszt produkcji. Opisywana usługa jest rekomendowana także w przypadku małych nakładów, a więc wszystko zależy od indywidualnych potrzeb.
Przygotowanie urządzenia do pracy jest relatywnie łatwe oraz szybkie. Ma to szczególne znaczenie w przypadku dużej zmienności motywów.
Wierne odwzorowanie barw
Druk fleksograficzny umożliwia także wierne odwzorowanie barw. Kolory są nasycone, a zarazem wyraziste, dzięki czemu produkt lub powierzchnia prezentuje się wyjątkowo atrakcyjnie. Nieprzeciętna estetyka to tylko jeden z wielu plusów.
Należy wiedzieć, że zakup odpowiedniego wyposażenie jest sporą inwestycją. Właśnie dlatego nie wszystkie drukarnie oferują opisywaną usługę. Przed wyborem odpowiedniej należy zapoznać się nie tylko z cennikiem, ale również przykładowymi realizacjami, a także opiniami wcześniejszych klientów.
Możliwość wydruku na rozmaitych podłożach
Kolejnym atutem druku fleksograficznego jest fakt, że sprawdza się on na wielu różnych podłożach. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby wykorzystać materiały nieprzepuszczające wilgoci. Nie trzeba obawiać się szybszego ścierania nadruku, czy też wielu innych niedoskonałości. Jest to inwestycja, która się opłaca! Wbrew pozorom nie trzeba posiadać ogromnego budżetu – należy jednak znaleźć usługodawcę, który posiada wieloletnie doświadczenie.
Na specjalną uwagę zasługują etykiety triplex, czyli drukowane po obu stronach (w tym na warstwie klejącej). Należy również wspomnieć o błyskawicznym tempie schnięcia – dzięki temu możliwe jest ograniczenie ryzyka rozmazania nadrukowanej powierzchni. Opisywany proces umożliwia także zredukowanie ilości odpadów, co jest korzystne z punktu widzenia środowiska naturalnego.
Artykuł powstał w oparciu o materiały znalezione na Eticod.pl.