Niejedna osoba słyszała o oprogramowaniu CAD Solidworks, jednak nie każdy wie, jak szeroki zakres zastosowań ono zapewnia. Mogłoby się wydawać, że zostało ono stworzone wyłącznie dla projektantów, którzy zajmują się np. tworzeniem części do maszyn przemysłowych. Okazuje się jednak, że wspomniany program genialnie sprawdza się w marketingu. Jeśli interesuje Cię ten temat, to sprawdź poniższe przykłady.

Wizualizacje produktów

Solidworks pozwala tworzyć wizualizację produktów, które jeszcze nie trafiły do produkcji, ani sprzedaży. Stworzone materiały można przedstawić m.in. inwestorom, czy tez kontrahentom. Śmiało można powiedzieć, że przedstawiane oprogramowanie genialnie sprawdza się w branży promocyjnej. Jest to szczególnie ważne dla osób, które prowadzą własną działalność, a więc muszą zadbać o aktywność na rozmaitych płaszczyznach.

Solidworks licencja występuje w dwóch podstawowych wariantach, czyli tymczasowym oraz wieczystym. Wybór to kwestia bardzo indywidualna, a więc nie można jednoznacznie wskazać lepszego rozwiązania. Pewne jest to, że większość użytkowników chwali sobie licencję wieczystą, która znosi wszelkie ograniczenia związane z eksploatacją.

Wysokiej jakości grafiki

Solidworks umożliwia tworzenie wysokojakościowych grafik wektorowych oraz rastrowych. Oczywiście jest to funkcja dla osób zaawansowanych, które posiadają niezbędną wiedzę oraz umiejętności. Mnogość dostępnych narzędzi sprawia, że możemy wykazać się nie lada kreatywnością.

Wiadomym jest, że im lepiej przestawimy dany produkt, tym większe prawdopodobieństwo pozyskania inwestorów, czy też klientów. Solidworks licencja gwarantuje dostęp do wielu praktycznych funkcji, których obsługa przebiega intuicyjnie. Ciekawym jest, że wielu użytkowników decyduje się na wzięcie udziału w szkoleniu, dzięki którym możliwe jest szlifowanie posiadanych zdolności.

Dokumentacja techniczna

Tylko dzięki licencji Solidworks otrzymamy dostęp do pełnej wersji opisywanego oprogramowania. Pamiętajmy o tym, że korzystanie z pirackiego oprogramowania jest naruszeniem obowiązujących przepisów prawa. Ponadto często wiąże się to z niebezpieczeństwem np. utraty zgromadzonych materiałów.

Solidworks służy do m.in. wykonywania szczegółowej specyfikacji technicznej. Może ona zostać dołączona do przygotowanej wizualizacji – profesjonalna dokumentacja wzbudza pozytywne wrażenie, a także zachęca do bliższego zapoznania się z ofertą.