We Włoszech na stałe mieszka wielu Polaków, którzy prowadzą tam firmy, pracują w różnych miejscach lub uczą się. Wiele osób ma mnóstwo niewyjaśnionych spraw w Polsce lub potrzebują pomocy prawnej na miejscu. Z pomocą wówczas przychodzi im zazwyczaj polski prawnik we Włoszech, który bez problemu zajmie się sprawami zarówno tymi w rodzimym kraju, jak i bieżącymi – na miejscu.
W jakich kwestiach można liczyć na pomoc prawną?
Polski adwokat we Włoszech to osoba, która doskonale zna prawo polskie, jak i prawo włoskie, doskonale zna praktykę instytucji włoskich i polskich i jest w stanie pomóc klientom w wielu, trudnych i skomplikowanych dla niego kwestiach. Taki adwokat świadczy pomoc prawną zarówno osobom fizycznym, jak i osobom prawnym, wspólnotom mieszkaniowym oraz organizacjom pozarządowym. Ogromna wiedza i doświadczenia sprawia, że klienci zwracają się do prawnika Włoskiego o pomoc z takich dziedzin, jak prawo cywilne, karne, administracyjne czy handlowe.
Praca polskich prawników we Włoszech
Wielu Polaków mieszkających na stałe we Włoszech nie zawsze (szczególnie w pierwszych latach życia w innym kraju) świetnie czuje się podczas rozmów w obcym języku. Tym bardziej w kwestii prawnej, lepiej zdecydowanie udać się do osoby, która nie tylko bardzo dobrze zrozumie klienta, ale też która będzie mogła mu pomóc oraz wyjaśnić wszystkie kwestie związane ze sprawą. Wiele osób we Włoszech boryka się z takimi sprawami jak np. odszkodowanie, naruszenie dóbr osobistych, rozwód, separacja itp.
Pomoc osobom prowadzącym działalność
Polski prawnik we Włoszech to osoba, która bardzo często pomaga również polakom przybyłym do tego kraju w rozpoczęciu swojej działalności gospodarczej. Każde państwo ma bowiem inny system działania sądów, urzędów czy innych instytucji państwowych, dlatego też taka wiedza prawnika jest niezbędna, jeżeli chce się szybko i sprawnie złożyć do urzędów różne dokumenty, wnioski, zaświadczenia itp. Polski adwokat we Włoszech służy pomocą również na etapie prowadzenia firm. Wiele z nich bowiem często potrzebuje stałej współpracy prawnej, gdyż wymagane jest na bieżąco tworzenie umów z pracownikami, opracowywanie różnorodnych regulaminów, pomoc w rozliczeniach oraz w kwestiach związanych z rozwojem firmy lub jej zamknięciem.