Tworzenie gier na konsole może okazać się nie tylko pracą, ale również wspaniałym hobby. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja dla tych osób, które chcą dowiedzieć się, w jaki sposób można zacząć tworzyć nowoczesne gry.

O czym należy pamiętać?

W pierwszej kolejności game developerzy powinni skupić się na tym, aby bardzo dobrze opanować wybrany język programowania. Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, ale w dzisiejszych czasach gry komputerowe 2d i 3d pisane są praktycznie w każdym języku programowania. Największym zainteresowaniem wśród twórców gier cieszą się jednak takie języki jak np. C, C++, PHP, Java albo JavaScript. Bardzo wielu specjalistów z branży zaleca, aby osoby początkujące w pierwszej kolejności skupiły się na języku C++, dzięki któremu tworzenie gier 2d stanie się o wiele prostszym zadaniem. Po przejściu darmowych kursów albo po zakupie odpowiedniej książki, można już pisać swoje pierwsze gry. Na starcie warto pisać klasyczne i bardzo proste gry, dzięki którym można nauczyć się wielu przydatnych mechanizmów.

Biblioteki dla początkujących projektantów gier

W dzisiejszych czasach wśród początkujących i doświadczonych developerów gier największym zainteresowaniem cieszy się biblioteka SFML, która skierowana jest dla miłośników języka C, .Net, Java, Ruby oraz Python. Dzięki tej nieskomplikowanej bibliotece możliwe jest tworzenie gier na konsole i pisanie różnorodnych aplikacji multimedialnych. Dzięki SFML można stworzyć nawet bardzo rozbudowanego RPG-a. W Internecie bez żadnego większego problemu można znaleźć bezpłatne tutoriale uczące SFML-a. Po opanowaniu podstawowych bibliotek można zapoznać się z rozbudowanymi silnikami gier typu Unreal albo Unity.

Cenne wskazówki

Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, ale tworzenie gier 2d i 3d jest bardzo popularne, dlatego też na naszym rynku jest dość duże zapotrzebowanie na dobrych programistów. Warto wspomnieć również i o tym, że w naszym kraju powstają specjalne kierunki studiów, które skierowane są właśnie dla początkujących developerów. Pamiętać należy o tym, że rozbudowane tytułu można stworzyć jedynie w większej grupie, dlatego też warto poszukać zatrudniania, dzięki któremu będzie można nie tylko podnieść swoje dotychczasowe umiejętności, ale nawiązać ciekawe znajomości z pozostałymi programistami. Game developerzy mogą liczyć na zatrudnienie nie tylko w Polsce, ale również za granicą. Najlepsi specjaliści mogą liczyć na naprawdę przyzwoite zarobki, dlatego też warto na poważnie zastanowić się nad tym, aby nie zostać profesjonalnym programistą gier.