Żyjemy w czasach nieustających zmian. A każda nowa sytuacja wymaga przystosowania się do niej, zdobycia dodatkowych kompetencji. Doskonale wiedzą o tym osoby prowadzące własną działalność, dlatego tak ważne są szkolenia dla firm. Ciągłe uczenie się rodzi jednak pytanie, jak najlepiej szkolić ludzi – w siedzibie firmy czy poza nią.

Szkolenia dla firm w siedzibie spółki

Pierwszą metodą szkolenia kadry pracowniczej jest organizowanie różnego rodzaju kursów w siedzibie spółki. Stacjonarne Szkolenia dla firm mają wiele plusów. Kiedy warto zdecydować się na dokształcanie personelu w miejscu pracy?

Z pewnością dobrym stacjonarne szkolenia pracowników są doskonałym rozwiązaniem, kiedy prowadzimy dużą lub średnią firmę. Przy przekazywaniu wiedzy dużej grupie, na przykład kilkudziesięciu osób najprawdopodobniej o wiele bardziej opłaca się sprowadzić szkoleniowców do siedziby firmy niż zabierać załogę w miejsce oddalone od naszego biura, magazynu czy hali produkcyjnej.

Szkolenia w górach i nad morzem

To, czy wybierzemy szkolenia dla firm w siedzibach spółek czy poza nimi zależy także od specyfiki naszej działalności. Gdy jesteśmy przedsiębiorstwem produkcyjnym, posiadającym jedną fabrykę – łatwo zorganizować szkolenie na miejscu pracy. Gdy zaś jesteśmy siecią sklepów rozproszoną po terenie całego kraju musimy organizować wiele szkoleń w różnych miejscach albo zebrać cały personel w jednym miejscu.

Szkolenie na wyjeździe – w górach czy nad morzem to często opcja bardziej kosztowna niż nauka w siedzibie firmy. Jednak w przypadku niektórych pracowników warto podjąć taką inwestycję. I tak najczęściej szkolenia w miejscowościach atrakcyjnych turystycznie organizuje się dla kadry zarządzającej. Możliwość szkoleń w górach czy nad morzem jest dla nich jednym z czynników motywacyjnych.

W turystycznych celach podróży często organizuje się kursy dla dyrektorów finansowych czy głównych księgowych. Osoby pracujące pod ogromną presją i obarczone bardzo ważnymi decyzjami lepiej szkolą się z dala od codziennych, służbowych zadań.

Nie ma więc jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, czy lepiej szkolić się w firmie czy poza nią. Za każdym razem warto brać pod uwagę indywidualne kwestie.