Ścianki reklamowe, które mają być prezentowane na zewnątrz, muszą charakteryzować się wysoką odpornością na czynniki atmosferyczne – słońce, wiatr, deszcz czy śnieg. Na co warto się zdecydować?

Jakie zastosowanie mają ścianki reklamowe zewnętrzne?

Zewnętrzne ścianki są popularnym nośnikiem reklamowym stosowanym w reklamie outdoorowej, czyli zewnętrznej.

Wykorzystuje się je do prezentacji przekazu reklamowego, ale mogą mieć one również inne zastosowania, na przykład używane są podczas wernisaży, jako ścianki do robienia zdjęć.

Jak zbudowane są ścianki zewnętrzne?

Ścianki zewnętrzne wykonuje się z materiałów o odpowiednich właściwościach, aby mogły one służyć bez problemów na zewnątrz.

Plansze reklamowe najczęściej produkowane są z tworzyw sztucznych. Firma Brooklyn specjalizująca się w produkcji materiałów reklamowych wykorzystuje do tego celu poliwęglan komorowy plaprop – https://brooklyn.pl/product-details/scianki-zewnetrzne/. Tego rodzaju materiał jest odporny na wilgoć, ma gładką i białą nawierzchnię, która doskonale nadaje się do nadruku, a także wyróżnia się długą żywotnością, dlatego reklamy wykonane z tego materiału mogą służyć przez długi czas. Ponadto w ściance umieścić można kieszonki, okienka, wypukłe elementy wysuwające się na pierwszy plan.

Aby dodatkowo ustabilizować ścianki zewnętrzne, wykorzystuje się do tego celu specjalne stelaże z podstawami. By dodatkowo je zabezpieczyć, podstawy obciąża się płytami chodnikowymi. Dzięki temu nie przesuwają się i nie przewracają.

Jak zamówić ścianki zewnętrzne?

Aby złożyć zamówienie na ścianki zewnętrzne, konieczne jest w pierwszej kolejności wybranie odpowiedniego wykonawcy. Warto zwrócić uwagę na jego doświadczenie i opinie oraz na koszty realizacji materiałów.

Do wykonania ścianek konieczne jest dostarczenie do wykonawcy projektu graficznego. Następnie ustala się szczegóły związane z realizacją zamówienia, w tym wymiary ścianki oraz dobiera się ewentualnie dodatkowe elementy.

Koszt wykonania ścianek reklamowych jest zależny od ich wymiarów, kształtów i elementów na zamówienie. Zwykle rozpoczyna się od około 500 złotych za sztukę o maksymalnych wymiarach 190 x 195 cm.