Jeśli szukasz pomocy prawnej ale nie wiesz jak się do tego zabrać, przygotowaliśmy dla Ciebie kilka rad dzięki którym będziesz w stanie poradzić sobie z wyborem prawnika w niemal każdej sytuacji. Zanim jednak do tego dojdzie należy odpowiedzieć sobie na kilka kluczowych pytań.

Kto to jest prawnik

Wiele osób błędnie określa mianem prawnika jedynie grupę adwokatów czy też radców prawnych. Choć jest to bardzo popularne przekonanie to ma ono niewiele wspólnego z rzeczywistością, ponieważ mianem prawnika określa się wszystkie osoby, które zdołały ukończyć pięcioletnie studia prawnicze. Zatem prawnikiem jest zarówno doświadczony adwokat jak i świeży magister.

Jaka jest różnica pomiędzy adwokatem a radcą prawnym

Różnica między adwokatem i radcą prawnym na pierwszy rzut oka nie jest duża, jednak może być ona dość ważna. Adwokat bowiem może podejmować zadań z wszystkich dziedzin prawa, natomiast prawny nie może być w roli obrońcy w sprawach karnych i karnoskarbowych. Nawet wtedy może jednak pełnić rolę pełnomocnika oskarżyciela posiłkowego, oskarżyciela prywatnego, interwenienta w procesie karno-skarbowym. Radcowie prawni którzy są niezatrudnieni w ramach stosunku pracy i dodatkowo prowadzą własną działalność gospodarczą mają prawo złożyć oświadczenie przed właściwą okręgową izbą radców prawnych, które mówi o tym, że chcą oni podejmować się również funkcji obrony w procesach karnych. Jeśli ich wniosek zostanie rozpatrzony pozytywnie mogą oni otrzymać usprawnienia, które im na to pozwolą.

Adwokat Włochy

Co zrobić gdy potrzebujesz pomocy prawnej podczas wycieczki za granicą? Przede wszystkim powinieneś wiedzieć, że niemal w każdym kraju znajdzie się przynajmniej jeden prawnik z Polski, zatem nawet jeśli po włosku jesteś w stanie zrozumieć słowa ,,adwokat Włochy ” lub ,,Prawnik Włochy ” to i tak jesteś na wygranej pozycji.

Prawnik Włochy

Polski adwokat we Włoszech nie jest wcale mitycznym stworzeniem, którego nie da się dostrzec bez specjalnego oprzyrządowania, dlatego zanim zaczniesz panikować weź kilka głębokich wdechów i zastanów się nad tym gdzie możesz go znaleźć. Musisz wiedzieć także czy Polski adwokat we Włoszech to twoje jedyne rozwiązanie – jeśli nie możesz skorzystać z pomocy lokalnego adwokata.