Sezon na kupowanie i wręczanie nowych kalendarzy zbliża się wielkimi krokami. Boże Narodzenie i Nowy Rok to doskonały moment, by spotkać się z dotychczasowymi kontrahentami, podsumować dotychczasową współpracę, porozmawiać o planach, podziękować. Tak się przyjęło w wielu firmach i w ten sposób działa wiele marketingowców. Niejeden producent kalendarzy książkowych ma więc pełne ręce roboty.

Wybór kalendarzy

Wybór kalendarzy, jakie trafią do rąk kontrahentów musi nastąpić z takim wyprzedzeniem, by drukarnia zdążyła przygotować odpowiednią ilość, jakość, by produkty były zgodne z zamówieniem. Jaki kalendarz wybrać? Klasyczny czy zindywidualizowany? Z tygodniowym rozkładem czy dziennym? Dylematów jest wiele. Ale na szczęście każdy producent kalendarzy z chęcią pomoże. Prawie każdy producent kalendarzy książkowych posiada swój katalog produktów, wzornik, konfigurator. To narzędzie bardzo pomocne i ułatwiające podjęcie decyzji.

Katalog kalendarzy

W jednym miejscu zebrane są wszystkie informacje, jakie kalendarze książkowe producent ma w swojej ofercie. To tu znajdziemy informacje na temat rodzaju opraw, o kolorze, fakturze, strukturze kart, o możliwościach znakowania okładki, o przestrzeni na treści reklamowe, schematach, datownikach i innych przydatnych akcesoriach (gumka, uchwyt na długopis, tasiemka do zaznaczania stron).

Wzornik

Tu możemy wybrać rodzaj znakowania, sposób łączenia kartek, kolor i fakturę rodzaj oprawy (okleina lakierowana, skóropodobna, do znakowania laserem).

Konfigurator

Narzędzie, które pozwoli na stworzenie kalendarza wg. wszystkich wymagań – pozwala wybrać format i model, oprawę, okleinę i typ okładki. Daje możliwość różnego umieszczania logo, datownika oraz podejrzenia spersonalizowanego kalendarza przed drukiem.

Kalendarze książkowe producent

Producenci kalendarzy książkowych doradzają w wyborze kalendarza (wszak każdy model ma jakieś zalety i wady), podpowiadają jakie są najnowocześniejsze opcje i trendy (np. otwory w okładce czy barwione brzegi), dbają o perfekcyjne wykonanie kalendarza i dobierają najwyższej jakości materiały. Bo producent oprócz tego, że pragnie zadowolenia klienta, rozumie, że jego produkt jest wizytówką i reklamą także jego firmy.