Gdyby nie powstanie technologi cyfrowych, rozwój współczesnej techniki i technologii zapewne byłby dużo wolniejszy niż ten, jaki obserwujemy dotychczas. Wpływ ma na to sprawa związana z całym procesem projektowania oraz wczesnej fazy testów.

Programy inżynieryjne Solidworks

Kwestią drobnego wyjaśnienia należy wspomnieć tylko tyle, że o producencie Solidworks jest tutaj wspomniane głównie dlatego, że firma ta wprowadziła na rynek, a następnie rozwijała od roku 1995, najpopularniejszy program do grafiki inżynierskiej. Programy inżynieryjne pozwalają na przyspieszenie prac projektowych na wielu płaszczyznach.

Weźmy dla przykładu etap projektowania nowego samochodu. Cały projekt musi zostać narysowany. Już samo rysowanie tysięcy części standardowymi metodami zabierałoby mnóstwo czasu. Następnie każdy element, każdy spaw czy nit, musi zostać obliczony pod kątem wytrzymałości na przeciążenia, jakie mogą wystąpić podczas użytkowania pojazdu. Współczesne programy posiadają w swoich „silnikach” gotowe moduły symulacyjne, które pozwalają na symulowanie zadanych naprężeń.

Czy programy Solidworks są darmowe?

Programy stworzone przez Solidworks nie są darmowe. Aby móc korzystać legalnie z oprogramowania wypuszczanego przez Solidworks licencja jest wymagana. Licencja taka jednak się szybko zwróci, głównie dlatego, że zdecydowanie zwiększają nasz wachlarz możliwości programy wypuszczane przez Solidworks Cena licencji, nie jest znowu taka wielka, a poprzez dobór odpowiedniego pakietu, możemy ją sprowadzić do poziomu dla nas akceptowalnego.

Solidworks cena licencji – od czego zależy?

Wszystkie firmy, które tworzą oprogramowanie do grafiki inżynierskiej, wymagają zalegalizowania oprogramowania – nie tylko solidworks Licencja nie jest jednak tylko dla nas wymaganym obciążeniem finansowym. Dzięki temu, że posiadamy licencję mamy dostęp do całego zaplecza serwisowego naszego oprogramowania, do aktualizacji systemowych oraz innych potrzebnych rzeczy. Rzeczy te ostatecznie wpływają na to, że nasze oprogramowanie działa płynnie. Wyobraźmy sobie sytuację, w której zmiana systemu operacyjnego, całkowicie uniemożliwia nam pracę na naszych programach. Ostatecznie od tego, czy możemy pracować, czy nie, zależy najczęściej czy zarobimy pieniądze.