Często ludziom wydaje się, że bez prawnika sobie poradzą. Są to jednak złe przewidywania, które nie mają pokrycia w rzeczywistości. Bez prawnika można mocno sobie zaszkodzić i wiele stracić.

Własność intelektualna – czy można ją ukraść?

Kradzież własności intelektualnej zdarza się coraz częściej. Jak podejść do tego zagadnienia? Przecież nie ma tutaj kradzieży czegoś materialnego. Jak oszacować wartość własności intelektualnej?

Wartość własności intelektualnej nie jest fizycznie mierzalna, jednak prawo ją chroni. W jaki sposób? Są odpowiednie akty prawne, dzięki którym własność ta jest chroniona przed kradzieżą. Przewidziane są sankcje karne dla każdego, kto dokona takiej kradzieży. Czasem trudno to jednak udowodnić.

W prawie mówi się raczej o naruszeniu praw własności intelektualnej, kiedy ktoś korzysta z tej własności w nieodpowiedni sposób, rozpowszechnia ją bez zgody autora. Są to działania nielegalne, są naruszeniem praw autorskich.

Skąd czerpać wiedzę o prawie własności intelektualnej?

Kancelaria prawna Poznań – Aliantlaw.pl pomaga w problemach prawnych z własnością intelektualną. Potrzeba tutaj naprawdę doświadczonego prawnika, ponieważ ta dziedzina prawa jest dosyć nowa i nie zapadło wiele wyroków.

Kancelaria prawna Poznań – Aliantlaw.pl to zespół najlepszych prawników, z których każdy ma swoją specjalizację i dokona wszelkich starań, by przygotować się jak najlepiej na przykład do reprezentowania klienta na sądowej sali. Często jednak wystarczy po prostu udzielenie dobrej rady.

Kiedy wierzyciel chce odzyskać pieniądze

Wierzyciel prawie zawsze dąży do odzyskania długu, mniej lub bardziej legalnymi metodami. Windykacja należności jest procesem pozasądowym, w którym wierzyciel na przykład negocjuje z dłużnikiem. Zwykle odbywa się to poprzez udział wyspecjalizowanych firm windykacyjnych.

Kiedy do gry wkracza komornik, mowa już o egzekucji. Egzekucja to proces, w którym wierzyciel robi wszystko co w jego mocy, by wykonać nakaz zapłaty lub wykonać sądowy wyrok. Komornik może na przykład zająć nieruchomości lub zająć pensję dłużnika.