Jeśli ktoś prowadzi działalność gospodarczą i sprzedaje rozmaite towary lub świadczy odpłatnie usługi, to będzie musiał wystawiać odpowiednie dokumenty. Dowodem sprzedaży może być paragon fiskalny, faktura. Świetnym rozwiązaniem będzie wobec tego program do fakturowania.

Jaki powinien być program do faktur?

W pierwszej kolejności należy zdecydować, czy wybrać Darmowy program do faktur, czy jednak wariant płatny. Pierwsze rozwiązanie sprawdzi się w przypadku jednoosobowej działalności gospodarczej, gdy nie wystawia się zbyt wielu dokumentów i nie są potrzebne zaawansowane funkcje.

Istotne jest to, aby program był łatwy w obsłudze, intuicyjny. Znaczenie ma mobilność, bezproblemowy dostęp online przez całą dobę. Przejrzysty interfejs to kolejna kwestia. Upewnić trzeba się, czy program obsługuje wszystkie rodzaje faktur.

Czego oczekiwać od programu do fakturowania?

Dobry program do fakturowania będzie zapewniał ochronę danych osobowych. Kwestia bezpieczeństwa to podstawa. Warto także zwrócić uwagę na to, czy można tworzyć katalogi produktów, budować bazę kontrahentów, dodawać faktury do ewidencji podatkowych. Po program do fakturowania sięga się w celu przyspieszenia i ułatwienia obsługi sprzedaży.

Świetną opcją będzie aplikacja połączona z magazynem. W ten sposób możliwe stanie się między innymi monitorowanie bieżących stanów produktów. W przypadku programów do fakturowania wystarczy wpisać część nazwy kontrahenta lub NIP, a pozostałe dane zostaną uzupełnione automatycznie.

Istotne funkcje w programie do faktur

Za pomocą programu do fakturowania możliwe staje się zweryfikowanie wiarygodności kontrahentów. Można sprawdzić ich przykładowo w krajowej bazie dłużników i bazie ministerstwa finansów. Jest to ogromne ułatwienie i oszczędność czasu. Nie trzeba zajmować się tym osobiście.

Programy automatyzują księgowanie faktur, co przekłada się na większą efektywność. Ryzyko popełnienia błędów zostaje zminimalizowane. Pozwala to uchronić się przed wieloma negatywnymi konsekwencjami. Programy do fakturowania oferują wiele dodatkowych funkcji typu elektroniczny obieg dokumentów.