W każdym magazynie, bez względu na jego wielkość, musi być utrzymany porządek. Ważne są także bezpieczeństwo przechowywanych artykułów oraz łatwy dostęp do nich. Pozwalają to osiągnąć m.in. skrzynie magazynowe.

Pojemniki, skrzynie i Skrzynki magazynowe – czy naprawdę są niezbędne?

Utrzymanie porządku w magazynie i łatwy dostęp do potrzebnych elementów jest podstawą dobrej organizacji magazynu. Należy też odpowiednio zabezpieczyć przechowywane przedmioty, aby nie uległy zniszczeniu czy zabrudzeniu. Doskonale nadają się do tego celu różnego rodzaju pojemniki magazynowe. Wiele z nich można wykorzystać nie tylko do przechowywania, ale także do transportu. Dzięki nim wszelkie działania w magazynie są o wiele prostsze i efektywniejsze. Łatwo znaleźć niezbędne elementy, ponieważ są posegregowane i odpowiednio przechowywane.

Różne rodzaje pojemników magazynowych

Bardzo ważny jest odpowiedni dobór pojemników do potrzeb. Producenci oferują bardzo różnorodne rozwiązania, dzięki czemu można wybrać najlepsze dla danego magazynu rozwiązanie.Pojemniki różnią się od siebie zarówno budową, jak i rodzajem materiału, z którego są wykonane. Wszystkie są produkowane w rozmaitych wielkościach. Wielu producentów oferuje produkty o ustandaryzowanych rozmiarach.W zależności od potrzeb można wybierać pojemniki magazynowe pełne lub ażurowe, sztywne lub składane, z pokrywą lub bez. Bardzo przydatne są pojemniki sztaplowalne, ponieważ można układać je w stosy.Pojemniki różnią się też materiałem z którego są zrobione. Obecnie najczęściej stosuje się skrzynie z tworzyw sztucznych lub metalowe.

Jakie warunki muszą spełniać dobre pojemniki?

Wybór pojemników magazynowych należy rozpocząć od określenia ich przeznaczenia. Przeznaczenie skrzyń magazynowych warunkuje pozostałe parametry, czyli rodzaj materiału, konstrukcję i wielkość.Skrzynie powinny być wytrzymałe i solidnie wykonane. Muszą dobrze dostosowane do istniejących regałów magazynowych czy linii transportowych.Jeśli firma decyduje się na skrzynie plastikowe, to warto wybrać takie, które po zakończeniu okresu użytkowania lub po uszkodzeniu można poddać procesowi recyklingu.