Dzisiaj w Internecie funkcjonuje naprawdę wiele mitów na różne tematy. W tym także wiele z nas zatrzymała się w temacie nadawania paczek gdzieś w ubiegłym wieku. Nic dziwnego – wszystko dzisiaj bowiem idzie naprawdę szybko do przodu. Jakie jednak mity na temat nadawania paczek można obalić?
1) Punkt nadawania paczek to jedyne miejsce, gdzie możemy nadać paczkę
Jeszcze kilkanaście lat temu rzeczywiście chcąc nadać paczkę, jedyną opcją była Poczta Polska lub przesyłka konduktorska. W przypadku tej drugiej trzeba było oczywiście dojść do pociągu, zaś w przypadku pierwszej obowiązkowym punktem był punkt nadawania paczek na poczcie.
Jeszcze nawet kilka lat temu nadając przesyłkę kurierem trzeba było osobiście pofatygować się do firmy i nadać tam paczkę. Teraz jednak wszystko wygląda zupełnie inaczej. Przede wszystkim bowiem możemy nadając paczkę zamówić od razu kuriera, który odbierze ją bezpośrednio od nas z domu czy też z naszego miejsca pracy.
2) Istnieją droższe i tańsze firmy kurierskie
No właśnie, zastanawiając się, jak nadać paczkę kurierem często patrzymy na to, który przewoźnik ma najniższą cenę. Potem jednam możemy być nieco zdziwieni, ponieważ tak naprawdę cena paczki zależna jest od jej wielkości, ciężkości i gabarytów. W związku z tym może być i tak, że jedna firma kurierska będzie miała tańsze małe przesyłki, druga zaś większe.
Co więcej istnieje taka instytucja jak broker kurierski. Jeśli nie do końca wiemy, jak nadać paczkę kurierem i nie chce nam się porównywać cen, to możemy skorzystać z usług brokera kurierskiego, czyli niejako pośrednika pomiędzy kurierem a nami. Taka osoba najczęściej ma podpisane jakieś umowy z różnymi kurierami i otrzymując naszą informację o paczce oraz miejscu jej odbioru i nadania, dopasowuje odpowiednią, najbardziej korzystną ofertę i pośredniczy w odebraniu paczki i przekazaniu do kuriera.
3) Nadanie paczki to trudna sprawa
To jest niestety mit, który dość ciężko wykorzenić. Nadanie paczki to naprawdę prosta sprawa. Wyszukujemy kuriera, który nam odpowiada pod kątem ceny, wpisujemy gabaryty paczki, odbiorcę i nadawcę a następnie opłacamy całość online. Później drukujemy list przewozowy i albo udajemy się do najbliższego punktu nadawania paczek danej firmy albo też po prostu umawiamy się z kurierem. I to w zasadzie wystarczy – nic innego nie trzeba robić!