Solidne zabezpieczenie towaru na czas jego transportu do miejsca docelowego to najlepszy sposób na to, aby uniknąć strat finansowych. Jak łatwo się można domyślić, w trakcie transportu może dojść do wielu wypadków, na których może znacząco ucierpieć towar. Istnieje wiele rozwiązań na ten problem, jednakże to palety drewniane są najczęściej używaną metodą na staranne zapakowanie i magazynowanie towaru wszelkiego rodzaju, począwszy od żywności, a skończywszy na artykułach przemysłowych.

Produkcja palet drewnianych

Standardowe palety są tworzone w oparciu na wymiary 1200×1000 lub 1200×1200. Jednocześnie bardzo często można znaleźć szeroki wybór w ofercie danego producenta. Jak wiadomo bowiem, im bogatsza oferta, tym bardziej zadowolony klient. Producent europalet z kolei ma nieco mniejsze pole manewru, ponieważ tworząc europalety, wszystkie szczegóły ich wyglądu, włączając w to wymiary, są odgórnie ustalony. Według standardów Unii Europejskiej, każda paleta typu euro powinna mieć wymiary 120 x800. Nie zmienia to jednak faktu, że europalety to najczęściej używany typ palet w Europie. Zapotrzebowanie na nie jest ogromne, a każdy dobry producent europalet może się cieszyć długą listą stałych klientów.

Europalety, które muszą spełniać precyzyjne wymagania jakościowe, są także wielokrotnego użytku. Tymczasem większość zwykłych palet drewnianych ma nieco krótszą datę przydatności, ponieważ mogą szybciej ulegać zniszczeniom i połamaniom. Istnieją także palety jednorazowe, które charakteryzują się bardzo atrakcyjnymi cenami. W wielu przypadkach są świetnym wyborem, zatem są często kupowanym produktem.

Który producent palet jest najlepszy?

Sprawdzony producent palet to zawsze najlepszy wybór, jednakże gdy ktoś po raz pierwszy zastanawia się gdzie zakupić potrzebne mu palety, to pomocne będą opinie byłych klientów. W Polsce swoją działalność prowadzi wiele firm, których specjalnością jest produkcja palet. Są to zarówno palety jednorazowe, przemysłowe, a także europalety i palety używane. Żaden klient nie może zatem poczuć, że jego wybór jest ograniczony. Przy odpowiednim budżecie każdy bez problemu znajdzie i zamówi palety dobrej jakości. Dzięki temu cały towar przetrwa przez podróż bez uszkodzeń i będzie bezpieczny w magazynie. Dobra paleta to zatem produkt, warty każdej ceny!