XXI wiek to niesamowity czas pod kątem tego, ile powstaje co chwila nowych mitów i zupełnie nieprawidłowych informacji, które oczywiście są od razu publikowane w Internecie. Część z takich nieprawidłowych informacji dotyczy również oczywiście produkcji i producentów europalet oraz palet plastikowych. Jak dokładniej prezentują się takie mity?

1 ) Każdy producent europalet ma takie same rozwiązania

To jest dość często powtarzany mit, mający na celu usprawiedliwić chęć kupienia najtańszych europalet, co nie jest dobrym pomysłem, jednak o tym za chwilę. W tym momencie skupmy się na producentach europalet, a konkretniej na ich rozwiązaniach.

Otóż choć na pierwszy rzut oka wszelkiego rodzaju zawiasy, zaczepki itp. prezentują się dość podobnie, to jednak nie jest to w zasadzie w ogóle prawdą. Każdy producent palet stosuje własne rozwiązania, które w dodatku w jego produkcjach wzajemnie się komponują i dopełniają. Oznacza to innymi słowy, że jeśli kupimy europalety od różnych producentów może się okazać nagle, że będziemy mieć problem z ich pasowaniem do siebie wzajemnie, nie będą się one wzajemnie zabezpieczać, ani na siebie nachodzić. Słowem wcale nie będą stanowiły takiego świetnego rozwiązania.

2) Palety z tworzywa sztucznego produkcja wszędzie jest taka sama

To kolejny argument, który wmawiamy sobie w momencie, w którym chcemy zakupić palety naprawdę o niskiej cenie.. i no właśnie bardzo kiepskiej jakości. To bowiem zdecydowanie nie wygląda tak, że palety z tworzywa sztucznego produkcja wygląda wszędzie tak samo.

Niektóre firmy używają najtańszego, najgorszego sortu plastiku, który niestety nie zapewnia zupełnie żadnego bezpieczeństwa przewożonemu towarowi. Co więcej – również niespecjalnie umożliwia jakąkolwiek komfortową i wygodną pracę. Podsumowując, nie jest to najlepsze rozwiązanie.

3) Każdy producent palet ma sklepy w wielu miejscach na świecie

Często niestety łapiemy się na tym i popełniamy w ten sposób dość spory błąd. Dlaczego? Otóż zasadniczo warto podkreślić fakt, że nie tylko jest to nieprawda, ale również jeśli nie zdajemy sobie z tego sprawy, to ta nieprawda może się dla nas skończyć dość poważnymi konsekwencjami. O czym tutaj mowa?

Ano przede wszystkim o tym, że wraz z rozwojem firmy, często wkraczamy na nowe rynki, inwestując w zagraniczne magazyny. I kiedy chcemy uzupełnić sprzęt okazuje się, że w zasadzie to musimy go sprowadzać z Polski, aby był kompatybilny. Co oczywiście rodzi nieprzyjemne i bezsensowne problemy.

Na koniec warto jeszcze zdecydowanie zaznaczyć, że najlepszą inwestycją dzisiaj jest na pewno marka Schoeller Allibert – producent europalet na medal!