Jak zapewnić bezpieczny, płynny i wydajny transport różnych, w tym szczególnie wymagających produktów? Zdecydować się na innowacyjne pod względem technologicznym opakowania, które zostały wytworzone z wytrzymałego tworzywa sztucznego. Jednymi z nich są kisteny plastikowe.

Kisteny plastikowe – co to za opakowania i do czego służą?

Tego rodzaju plastikowe skrzynie produkowane są z niezwykle wytrzymałego tworzywa, które odporne jest nie tylko na mechaniczne uszkodzenia, ale także na zmienne czynniki atmosferyczne oraz, w zależności od rodzaju i przeznaczenia, mogą także być odporne na agresywne substancje chemiczne. Mogą składać się z gładkich ścianek lub ażurowych oraz posiadać pokrywy. Dlatego też mają mają bardzo szerokie zastosowanie do transportu różnorodnych produktów, w tym między innymi świeżych jak warzywa czy owoce. Materiał nie absorbuje wody, a to dodatkowy atut, ponieważ dzięki temu produkty są lepiej zabezpieczone przed rozwojem bakterii, pleśni i grzybów. Dlatego też opakowania te są niezwykle popularne w branży spożywczej.

Standardowe wymiary i możliwość sztaplowania

Kisteny plastikowe odlewane są w jednej formie, a dzięki temu każdy jeden pojemnik posiada idealnie równe wymiary. Są one także kompatybilne z wszystkimi innymi opakowaniami o standardowych wymiarach i mogą być obsługiwane przez wszystkie wózki widłowe. Dzięki temu transport oraz przechowywanie odbywają się znacznie płynniej i oszczędniej. Pojemniki mogą być wyposażone w pokrywę, która jeszcze lepiej zabezpiecza produkty, a także mogą być sztaplowane. W transporcie powrotnym mogą być składane do mniejszego rozmiaru i tym samym czynią transport jeszcze bardziej ekonomicznym.

Proekologiczne i łatwe do utrzymania w czystości

Skrzynie na produkty wykonane z wytrzymałego plastiku są także proekologiczne. Tworzywo do ich produkcji pozyskiwane jest z recyklingu, a one same z czasem również są powtórnie przetwarzane. Zanim jednak kisteny zostaną oddane do recyklingu, wspomagają transport i magazynowanie bardzo długo. Są bardzo wytrzymałe i nie ulegają uszkodzeniom mechanicznym. Tworzywo sztuczne także znacznie łatwiej utrzymać w czystości. Gładkie ściany nie absorbują wody, szybko schną i tym samym są lepszym zabezpieczeniem w transporcie.