Należy mieć świadomość, że zaopatrzenie się w odpowiednie urządzenie do druku kodów kreskowych jest znacznie bardziej skomplikowanym zadaniem niż mogłoby się wydawać. Jakie parametry powinno się uwzględnić przed podjęciem ostatecznej decyzji? Czym powinien charakteryzować się druk etykiet?

Dlaczego warto poważnie przemyśleć zakup?

Właściciele średnich i małych przedsiębiorstw, którzy są zainteresowani wdrożeniem systemów automatycznej identyfikacji lub usprawnieniem operacji związanych z drukowaniem kodów nie mają łatwego zadania. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że oferta urządzeń na rynku jest nie tylko różnorodna, ale również bogata.

Warto wiedzieć, że przeszacowanie lub niedoszacowanie potrzeb związanych z etykietowaniem może doprowadzić do zakupu drukarki, która wygeneruje przedsiębiorstwu niepotrzebne koszty. Jakie kwestie powinno się uwzględnić przed podjęciem decyzji?

Warunki użytkowania

Rekomendowane jest w pierwszej kolejności zastanowienie się, w jakich warunkach będzie użytkowana drukarka. Należy zaznaczyć, że środowisko pracy będzie miało bardzo duże oddziaływanie nie tylko na wydajność, ale również żywotność urządzenia.

Warto zatem ustalić czy produkt będzie używany w środowisku przemysłowym, czy biurowym. Bardzo często będzie konieczne zaopatrzenie się w drukarkę, która będzie odpowiednio dostosowana do warunków.

Czym jeszcze należy się sugerować, planując druk etykiet?

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że wybór drukarki powinien być uzależniony od liczby etykiet, które będą drukowane każdego dnia. W przypadku stosunkowo niskiego nakładu, można bez żadnego problemu postawić na stacjonarną drukarkę kodów kreskowych. Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że drukarki przeznaczone do etykiet trzeba dostosować wyliczając liczbę wydruku w metrach bieżących. Nie jest tym samym możliwe podanie liczby etykiet, które będą drukowane dziennie.

Bardzo istotne znaczenie będzie miał także ich rozmiar. Można bowiem korzystać z etykiet 120mm x 250mm lub 15mm x 20mm. Należy mieć świadomość, że zarówno w jednym, jak i drugim przypadku ilość wydrukowanych etykiet na metr będzie inna. Rekomendowane jest zaopatrzenie się w drukarki przemysłowe przy zdecydowanie wyższych nakładach druku.

Artykuł powstał w oparciu o materiały znalezione na Eticod.pl.