Kalendarz jest świetnym i uniwersalnym prezentem – nie tylko dla członków rodziny czy znajomych, ale także i dla pracowników, klientów bądź innych osób jakkolwiek powiązanych z firmą. To idealne narzędzie promocyjne i reklamowe na okres okołoświąteczny i noworoczny. Kalendarz na zamówienie musi być jednak odpowiednio przygotowany, jeśli ma działać.

Gdzie złożyć zamówienie?

O to akurat nietrudno. Firmy produkujące kalendarze na zamówienie na ogół nie specjalizują się tylko i wyłącznie w nich, a po prostu tworzą różnego rodzaju artykuły papiernicze i piśmiennicze, często współpracując przy tym nie tyle z klientami indywidualnymi, ile z innymi firmami. Wystarczy więc się do nich zgłosić. A można to zrobić w ciągu krótkiej chwili.

Większość firm działa teraz online. Nawet te, które mają swoje stacjonarne placówki, przy okazji prowadzą sprzedaż przez Internet. Zamówienia składa się wygodnie na ich stronach internetowych lub poprzez przesłanie wiadomości e-mail z wypełnionym formularzem.

W jaki sposób zaprojektować kalendarz?

Każdy kalendarz na zamówienie powinien być wytworem jak najbardziej unikalnym, tak więc, zamiast tworzyć go na wzór istniejących już kalendarzy, lepiej zaprojektować go samemu. Tylko jak? Specjalne miniprogramy umożliwiają błyskawiczne wykonanie projektu. Nawet tym, którzy kompletnie nie znają się ani na projektowaniu, ani na programowaniu.

Klient wybiera więc ogólny szablon i określa układ kalendarza na zamówienie, a następnie rozmieszcza na nim tekst, zdjęcia i dodatkowe elementy graficzne. Nad wszystkim ma kontrolę i wszystko może dostosować pod siebie. Istnieje też opcja stworzenia projektu przez firmę produkcyjną, której w takim przypadku należy opowiedzieć bardzo dokładnie o swoich wymogach.

Jak wygląda druk kalendarzy?

Przygotowany projekt trafia w ręce firmy, która następnie od razu może zacząć go realizować. Druk jest wtedy bardzo profesjonalny. A to ważne, by jednak kalendarz na zamówienie zyskał jak najwyższą jakość, zwłaszcza jeśli rzeczywiście ma odgrywać rolę dodatkowego gadżetu reklamowego.

Chcąc zaoszczędzić, niektóre firmy decydują się na samodzielny druk kalendarzy na zamówienie. To opcja możliwa, ale na pewno nie najlepsza, zwłaszcza jeśli nie dysponuje się dobrą drukarką.

Artykuł powstał w oparciu o materiały znalezione na notariusz-bydgoszcz.com.pl.