Dla większości firm folia stretch jest takim zupełnie podstawowym i jednocześnie niezbędnym materiałem, bez którego wielu czynności po prostu nie dałoby się wykonać. Tylko który producent folii stretch rzeczywiście zapewni przedsiębiorcy jej najwyższą jakość? Jak złożyć zamówienie na ten materiał, by niepotrzebnie na nim nie przepłacić?

Waga a cena

Na cenę folii stretch wpływ ma przede wszystkim jej waga, która decyduje zarazem o bieżącej długości folii. Waga powinna być podawana w netto, więc jeśli dzieje się inaczej, należy ją sobie samodzielnie przeliczyć lub poprosić o to sprzedawcę, ewentualnie samego producenta. A czym te dwie wartości będą się różnić? Stretch producent, który podaje wagę folii netto, podaje w rzeczywistości wagę folii bez tulejki, podczas gdy waga brutto jest wagą z tulejką.

Warto też zawsze sobie przeliczyć, ile zapłaci się za kilogram folii stretch w przypadku sięgnięcia po jej różne opakowania o różnych gramaturach. Zazwyczaj oczywiście największe rolki są najtańsze. Mimo wszystko produkt musi być też dopasowany do swojego przeznaczenia, więc jeśli w zakładzie chce się używać mniejszych rolek, takich warto poszukać, zamiast starać się na siłę zaoszczędzić.

Dodatkowe uwagi

Dobry Producent folii stretch zawsze będzie chciał uzyskać zadowolenie klienta, tak więc szczerze mu doradzi i podpowie, które rozwiązania będą dla niego najlepsze. Folie trzykilogramowe zdają się być uniwersalne, ale wcale takie nie są. W niektórych sytuacjach i przy niektórych pracach (zwłaszcza ręcznych) takie folie okazują się po prostu zbyt ciężkie.

Druga rada – zawsze warto też patrzeć na ceny folii zapewnianych przez różnych producentów i je do siebie porównywać. Cwany producent najprawdopodobniej spróbuje sprzedać swój produkt drożej niż powinien. Przesadnie wysokie marże sklepu zawsze powinny być powodem do niepokoju i powodem do sprawdzenia, co takiego może zaoferować inny stretch producent. Ceny folii na ogół są jednak zbliżone. Jeżeli więc marża wydaje się zbyt wysoka, ktoś tu próbuje na niej zarobić.