Istnieje wiele różnych form, funkcji i konfiguracji dla produktów ogólnie uważanych za automaty do wody. Wiele z nich podgrzewa wodę, a także chłodzi ją lub posiada dozownik do dystrybucji wody w temperaturze pokojowej.

Obsługa automatu do wody

Uświadamianie właścicieli w utrzymaniu i użytkowaniu dystrybutorów i automatów do wody jest bardzo ważne. Dlatego gdy instalacja zostanie zakończona, a automaty do wody będą nadawały się do użytku, warto poświęcić trochę czasu, aby poznać metody ich działania. Bardzo ważne jest zwłaszcza prawidłowe obsługiwanie i przechowywanie butelek na wodę.

Warto zostawić sobie kopię dowodu zakupu oraz umieścić etykietę kontaktową na chłodnicy z nazwą producenta, telefonem i adresem, aby uzyskać szybki dostęp do danych w przypadku uszkodzenia automatu. Jest to dobry sposób na reklamację produktu lub uzyskanie dostępu do danych kontaktowych producenta z innego powodu.

Konserwacja systemu dystrybucji

Normy dotyczące automatów do wody obejmują wymogi dotyczące materiałów mających styczność z cieczami, a także wymagania dotyczące projektowania i budowy opakowań. Wymagania projektowe i konstrukcyjne opierają się na higienie i zdolnościach użytkowników do skutecznej konserwacji systemu, aby zapobiec zanieczyszczeniu. Jest to ważne, ponieważ w przypadku napełnienia lub wymiany butelki istnieje możliwość zanieczyszczenia wody.

Zapis ten obejmuje również szeroki zakres materiałów i komponentów stosowanych w uzdatnianiu i dystrybucji wody pitnej (od źródła do kranu), z różnymi sekcjami standardowymi, w tym konkretnymi wymaganiami dla różnych typów produktów. W ramach tej normy bezpieczeństwo materiałów stykających się z wodą pitną ustala się poprzez testy ekstrakcji. Produkt jest wystawiany na działanie wody testowej w określonych warunkach po wstępnym okresie kondycjonowania.

Korzyści dla klientów i producentów

Utrzymanie dyscypliny we wszystkich fazach obsługi automatów do wody zapewnia dobrą i wygodną ich obsługę. Większa świadomość praktycznie eliminuje frustrację spowodowaną niewystarczającą wiedzą o produktach, instalacjach i serwisowaniu.

Producenci oferujący automaty do wody poświęcają dużo czasu i pieniędzy, aby produkować wysokiej jakości systemy.
Koszty certyfikacji są kosztowne, a na dodatek produkcja wymaga wsparcia technicznego, marketingu i sprzedaży. W przypadku wątpliwości warto zadzwonić do dostawcy automatu, ponieważ jego stabilność i udział w rynku są bezpośrednio związane z zadowoleniem i wiedzą techniczną klientów.

Artykuł powstał we współpracy z firmą Yazamco

Category : Bez kategorii