Żadna poważnie działająca firma i żadne przedsiębiorstwo, na dłuższą metę nie będą w stanie obyć się bez pomocy wykwalifikowanego prawnika. Przepisy prawne w wielu miejscach są stosunkowo zawiłe a ich zrozumienie dla kogoś, kto nie zajmował się tym wcześniej, może okazać się ponad siły – co nie zmienia faktu, że wszyscy musimy ich przestrzegać.

Nieznajomość prawa nie zwalnia z jego przestrzegania

Kary za niedopilnowanie procedur bądź źle prowadzoną księgowość potrafią być bardzo dotkliwe i o ile w przypadku ewidentnych i celowych nadużyć jest to kierunek jak najbardziej właściwy, ukarani możemy zostać również z powodu niezamierzonego błędu ludzkiego. Dlatego też duże firmy decydują się na zatrudnienie odpowiednich specjalistów. Częstokroć księgowość i obsługa prawna firm i przedsiębiorstw prowadzona jest przez zewnętrzne podmioty.

Takie rozwiązanie ma wiele plusów, z których największym jest rzecz jasna spokojny sen przedsiębiorcy. Co więcej, dobre firmy działające w tym sektorze, przejmują na siebie odpowiedzialność za nieprzyjemności, jakie mogą być efektem ich błędu – nie jest to jednak powodowane umiłowaniem ryzyka, a raczej pewnością umiejętności swoich pracowników.

Stała obsługa prawna firm

Wiele kancelarii, oprócz porad związanych z konkretnym tematem, oferuje także współpracę stałą, poświadczoną stosowną umową. W takim przypadku mamy zapewnioną kompleksową obsługę prawną i doradztwo we wszystkich aspektach naszej działalności, przy czym niezbędne staje się wtedy dokładniejsze zaznajomienie danej Kancelarii o specyfice i charakterze naszej działalności.

W ramach obsługi prawnej firm możemy liczyć na pomoc w zakresie przepisów Prawa Pracy, Kodeksu Cywilnego, dochodzenia należności, przepisów prawa spółek i prawa gospodarczego oraz ochrony własności intelektualnej. Jak widać, nie są to tematy, z którymi przeciętny właściciel firmy będzie mógł poradzić sobie samodzielnie. Ponadto, Kancelarie Prawne mogą wesprzeć w procesie zakładania spółki i wpisu do KRS.

Kompleksowa obsługa księgowa

Jak już wspomniano, bardzo popularne jest również powierzenie księgowości firmom zewnętrznym, które mogą zająć się między innymi prowadzeniem ksiąg i kart podatkowych, sporządzaniem stosownych sprawozdań dla GUS czy obliczaniem wysokości zaliczki na podatek dochodowy – to tylko niektóre z możliwości.

Także w tym wypadku zyskujemy bezpieczeństwo i pewność, że dokumenty naszej firmy prowadzone są w sposób prawidłowy – w przypadku mniejszych firm zatrudnianie księgowego na stałe nie zawsze ma sens.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z GLC

Category : Bez kategorii