Kody kreskowe są dziś powszechnie stosowane. Ułatwiają one życie nie tylko magazynierom. To dzięki kodom nie stoimy godzinami w sklepowych kolejkach. Dziś nawet niewielka firma powinna mieć własną drukarkę kodów kreskowych.

Czy drukarka kodów kreskowych jest niezbędna?

Kody kreskowe ułatwiają życie, więc stosuje się je nie tylko do znakowania produktów, ale także do wielu innych oznaczeń. Sekwencja jasnych i ciemnych pasków pozwala w niewielkim, graficznym znaku zawrzeć wiele informacji. Co ważne, można je nie tylko szybko odczytać dzięki laserowym skanerom, ale także znakowanie kodami jest wyjątkowo proste. Wystarczy odpowiednia drukarka kodów kreskowych.W drukarkę kodów kreskowych powinna się zaopatrzyć praktycznie każda firma. Nie tylko pozwolą szybko oznaczyć produkt, ale też wyeliminują różne błędy w oznakowaniu. Co ważne, kody kreskowe pozwalają na automatyzację oznakowania i odczytu, a sam proces jest szybki i tani.

Różne drukarki do różnych celów

Drukarki kodów kreskowych dzieli się najczęściej na termotransferowe i termiczne. Różnią się one nie tylko technologią, ale też ceną i zastosowaniem. Drukarki termotransferowe są lepsze do zastosowań przemysłowych. Dają większe możliwości różnych rozwiązań np. kolorystycznych. Są też bardzo wytrzymałe i trwałe. Także oznaczenia przez nie wytwarzane są odporniejsze na uszkodzenia mechaniczne i czynniki atmosferyczne.

Drukarki termotransferowe są jednak dużo droższe.

Drukarki termiczne bardzo przydadzą się wszędzie tam, gdzie oznakowanie jest ważne jedynie przez krótki czas. Takie drukarki znakomicie nadają się do znakowania żywności o krótkim okresie przydatności czy do druku etykiet przesyłek listowych czy paczkowych. Drukarka kodów kreskowych termiczna nie wymaga specjalnych akcesoriów oprócz papieru termicznego. Jest tania i prosta w użytkowaniu.Jak widać, wybór między drukarką termiczną a termotransferową wydaje się stosunkowo prosty. Warto za to poświęcić nieco czasu nad znalezieniem optymalnego modelu drukarki, która będzie najlepiej spełniała nasze oczekiwania.