Dzisiaj coraz częściej się mówi, że aby zdobyć dobry zawód, to szkoła w żaden sposób nie wystarczy i niestety trzeba zainwestować w jakiś sensowny kurs. W jaki jednak sposób odróżnić te sensowne kursy od tych bezsensownych? Otóż kurs SEP zdecydowanie należy do tych sensownych… Czym się on charakteryzuje? Jak przedstawiają się jego najważniejsze zalety?

1) SEP kurs wysokiej jakości

Przede wszystkim, trzeba tutaj powiedzieć, że te kursy SEP są naprawdę bardzo dobrze prowadzone. Tu nie mamy do czynienia z żadnym niechlujstwem ze strony prowadzących, lecz wręcz przeciwnie – z pasją i zaangażowaniem. Są to osoby, które naprawdę doskonale znają się na swoim zawodzie i potrafią ciekawie poprowadzić zajęcia. Ważne jest tutaj szczególnie to, że kładą oni nacisk przede wszystkim na bezpieczeństwo.

2) możliwość wykonania kilku kursów SEP jednego dnia

Warto także podkreślić, że niezmiernie istotny jest fakt, że można wykonać zarówno kurs SEP dla elektryka, jak i dla gazownika tego samego dnia. Co więcej, ważne jest tutaj to, że w zasadzie to takie kursy odbywają się w weekendy tak, aby pracownicy nie musieli tracić dnia pracy.

3) wiele terminów

Oczywiście, jak tylko wejdziemy na stronę SEP, aby sprawdzić, jakie mamy możliwości wybrania się na kurs, to szybko odkryjemy, że w zasadzie to możliwych terminów jest naprawdę całkiem sporo – wystarczy wybrać ten, który nas interesuje.

4) niskie ceny

Oczywiście, warto także dodać, że takie uprawnienie SEP wcale jakoś dużo nie kosztuje – wręcz przeciwnie ceny takich kursów są raczej dość niskie.

5) liczące się uprawnienie SEP

Ważne jest także to, że taki SEP kurs zakończony jest egzaminem. W związku z tym certyfikat, jaki otrzymujemy po zdaniu egzaminu jest znacznie bardziej liczący się niż inne kursy. Generalnie, taki certyfikat SEP liczy się na terenie całej Unii Europejskiej i jest ważny przez pięć lat. Po upływie tego czasu można zdać egzamin ponownie i znowu wydłużyć czas ważności .

6) niskie wymagania dla kandydatów na SEP kurs

Warto także zaznaczyć, że zasadniczo to nie trzeba spełniać żadnych większych wymagań, aby dostać się na taki kurs sep. Wystarczy mieć ukończone osiemnaście lat oraz ukończoną szkołę na poziomie co najmniej podstawowym.