Język angielski stał się najpopularniejszym sposobem porozumiewania się na całym świecie. Znajomość tego języka przydaje się tak naprawdę codziennie, ponieważ niektóre informacje na produktach czy artykuły w internecie, są właśnie w języku angielskim. Warto inwestować również w kursy języka angielskiego dla pracowników firmy, aby rozszerzyć działalność swojej firmy.

Dlaczego warto inwestować w kursy języka angielskiego dla pracowników firmy?

Gdy przyjmujemy nowych pracowników, zwracamy uwagę przede wszystkim na ich znajomość języka angielskiego, lecz co z pracownikami, którzy już od lat są w naszej firmie i niekoniecznie dobrze władają tym językiem. Na pomoc przychodzą tutaj kursy języka angielskiego, które mogą odbywać się zarówno stacjonarnie, jak i online.

Kursy języka angielskiego dla pracowników będą świetnym rozwiązaniem, przede wszystkim dla firm, które chcą rozszerzyć działalność swojej firmy na rynek międzynarodowy. Dzięki nim pracownicy będą czuli się komfortowo w rozmowach z kontrahentami, ale również ułatwi im to czytanie umów, czy ważnych artykułów w języku angielskim.

Czy pracownicy mogą dobrowolnie wybrać poziom kursu języka angielskiego?

Szkoły językowe oferują różne poziomy kursów języka angielskiego, należy jednak pamiętać, że kursy biznesowe tego języka, powinny zaczynać już osoby, które mają opanowany język angielski na poziomie przynajmniej B1. Ułatwi im to porozumiewanie się z innymi uczestnikami kursu, ale również z prowadzącym.

Oczywiście, jeżeli pracownik jest na niższym poziomie znajomości języka angielskiego, może zdecydować się on na kurs od podstaw. Tym samym będzie swobodnie rozwijał swoje umiejętności. Dlatego też należy przemyśleć wybieranie kursów dla pracowników swojej firmy, w taki sposób, aby każdy mógł dopasować je do swoich umiejętności.

Angielski dla firm online – ile kosztuje i czy jest to w ogóle możliwe?

W dawnych latach nauka języka angielskiego prowadzona była wyłącznie w sposób stacjonarny, jednak wraz z pandemią COVID-19, szkoły językowe zdecydowały się na prowadzenie zajęć online lub hybrydowych. Język angielski dla firm online jest świetnym rozwiązaniem, ponieważ kurs ten można tak naprawdę odbywać w każdym miejscu na świecie i nie przejmować się tym, że nie ma nas na zajęciach.

Cena kursu języka angielskiego dla firm, w trybie online rozpoczyna się już od 100 zł za godzinę lekcyjną, dla jednej osoby. Jeżeli chodzi o większą grupę pracowników, to koszt ten będzie wzrastał proporcjonalnie o około 5-10 zł.

Więcej informacji znajdziesz na stronie angielski dla firm online.