Coraz więcej osób mieszkających na stałe oraz pracujących w Warszawie marzy o przeprowadzce na wieś. Nic dziwnego: gwar, nieustanne korki niezależne od dnia i nocy, spaliny oraz malutkie mieszkanka w blokach z wielkiej płyty mogą wpłynąć na depresję. Jedną z miejscowości, które powoli stają się „sypialnią Warszawy” jest Celestynów. Dlaczego?

Celestynów – wieś otoczona przyrodą

Gmina Celestynów położona jest w województwie mazowieckim, w powiecie otwockim, około trzydziestu kilometrów od centrum Warszawy. Wieś ta jest niezwykle malownicza, otoczona lasami i polami, wydaje się idealna do zamieszkania dla rodzin z małymi dziećmi, czy miłośników natury. Znajdują się tu aż dwa rezerwaty przyrody: Bocianowe Bagno oraz Celestynowy Grąd. Zobaczymy tu idealnie zachowane naturalne torfowiska, czy tereny wydmowe. W Celestynowie stworzono też Centrum Edukacji Leśnej – nowoczesny kompleks, na którym znajdują się Muzeum, pole namiotowe, place zabaw, a przede wszystkim ścieżka edukacyjna Goździkowe Bagno.

Transport publiczny

Warto wspomnieć, iż Celestynów jest świetnie skomunikowany ze stolicą Polski. W pół godziny dojedziemy do niej pociągiem. W razie potrzeby kursują tu także autobusy. Ogromną zaletą jest fakt, iż ze wsi dojedziemy do centrum Warszawy w czasie, w jakim przebijalibyśmy się przez korki, jadąc samochodem przez miasto. Podróże transportem publicznym to świetne rozwiązanie, pozwalające zaoszczędzić nam czasu i nerwów. Dlatego też nieruchomości w Celestynowie są tak bardzo pożądane.

Nieruchomości Celestynów

W Celestynowie znajdziemy wiele domów i mieszkań na sprzedaż. Jest to wieś, która bardzo prężnie i szybko się rozwija, gmina sprzyja pojawiającym się ciągle nowym mieszkańcom. Pojawiają się tu nowe żłobki, przedszkola, a nawet szkoły (w tym aż trzy szkoły ponadpodstawowe). Przez wieś przechodzi kilka ciekawych szlaków turystycznych, pieszych oraz rowerowych, które będą idealne na niedzielne spacery z dziećmi.

Jak widać, nieruchomości Celestynów to świetny wybór dla osób, które chcą odpocząć od zgiełku dużego miasta, a cenią sobie kontakt z przyrodą, spokój oraz niezależność. Nie muszą oni rezygnować z pracy w stolicy, dzięki świetnej komunikacji publicznej. To idealne rozwiązanie dla rodzin z dziećmi, gdyż znajdują się tu potrzebne przedszkola i szkoły.

Więcej informacji znajdziesz na stronie nieruchomości Celestynów.