Jedną z prężniej rozwijających się aglomeracji w Polsce są Katowice, które mają wiele do zaoferowania. Pojawia się coraz więcej centr handlowych, ale też w siłę rośnie rynek nieruchomości komercyjnych w Katowicach. Zmiany jakie zachodzą w mieście są widoczne nie tylko na mapie, ale również gołym okiem.

Nieruchomości komercyjne w Katowicach zmieniają obraz Al. Roździeńskiego

Są takie ulice w Katowicach, które jeszcze do niedawna kojarzyły się wyłącznie z obecnością na nich wielu centr handlowych, czy salonów samochodowych. Jedną z nich jest niewątpliwie Al. Roździeńskiego, która właśnie kojarzyła się z takimi obiektami handlowymi.

Jednak ze względu na doskonałą lokalizację, czyli sąsiedztwo czterech największych dróg w całym regionie, deweloperzy widzą w tej ulicy niezwykły potencjał. W dodatku ulica ta znajduje się w ścisłym centrum miasta. Nie może więc dziwić to, że od jakiegoś czasu nieruchomości komercyjne w Katowicach pojawiają się właśnie pod tym adresem.

Jeszcze do niedawna obecny był na tej ulicy wyłącznie biurowiec LL Corp i TETRIS. Jednak można zauważyć, że już buduje się tutaj wieżowce biurowe .KTW. Dopiero co zaś została oddana do użytku nowoczesna inwestycja, BREMA. To, co przyciąga inwestorów, to bez wątpienia fakt, że ulica ta jest idealnym punktem komunikacyjnym.

Rośnie rynek biurowych nieruchomości komercyjnych w Katowicach

Miasto staje się bardziej atrakcyjnym miejscem pod inwestycje z sektora rynku nieruchomości komercyjnych, niż Szczecin, Poznań, czy Łódź. Obecnie nieruchomości komercyjne w Katowicach oferują 443 tys. m2 powierzchni biurowej. Jednak na tym nie koniec, ponieważ trwa budowa kolejnych biurowców, które będą dostarczać kolejne 38 tys. m2.

Perspektywy rozwoju miasta pod względem dostępności powierzchni biurowej są więcej niż zadowalające. Warto bowiem dodać, że istnieją realne plany na inwestycję w kolejne biurowce, które będą udostępniać powierzchnię biurową w granicach 85 tys. m2, a do tego warto jeszcze dodać fakt, że na rynku pozostaje wciąż 51,6 tys. m2 nowej podaży.

Inwestycje w nieruchomości komercyjne w Katowicach – budowa hoteli

Jeszcze do niedawna w Katowicach funkcjonował tylko jeden hotel czterogwiazdkowy. Pomimo tego, że baza noclegowa w tym mieście nie należy do skromnych, wciąż można zauważyć, że kiedy są organizowane duże, międzynarodowe imprezy, noclegów do wynajęcia zaczyna brakować.

Są jednak optymistyczne prognozy w postaci inwestycji w rynek nieruchomości komercyjnych w Katowicach, w tym w obiekty hotelowe. Ma pojawić się nowe skrzydło hotelowo-apartamentowe, które będzie sąsiadować z hotelem Park Inn by Radisson. Kolejnym ciekawym przedsięwzięciem tego typu jest planowana budowa hotelu, w którą inwestuje norweska sieć Puro.