Na obszarze całego kraju rynek nieruchomości z roku na rok zwiększa swoją wartość. Co raz więcej inwestorów decyduje się na działalność w Polsce. I o ile jest w naszym kraju wiele regionów, które są pod tym względem niezwykle atrakcyjne, nie sposób nie wspomnieć tu o Aglomeracji Śląskiej. Co czyni Śląsk tak atrakcyjnym?

Przemysł i nowoczesne technologie

Jak pokazują statystyki, jedną z największych grup najemców na Śląsku są obecnie firmy z wiązane z nowymi technologiami, branżą elektroniczną i szeroko pojętym IT. To sprawia, że zapotrzebowanie na nieruchomości takie jak magazyny czy biurowce stale rośnie na Śląsku. Przodują tu niewątpliwie takie miasta jak choćby Katowice, Sosnowiec czy Gliwice. Jednak w mniejszych miastach także można zauważyć stały wzrost. To sprawia, że na terenie Aglomeracji Śląskiej działa wiele wyspecjalizowanych firm związanych z branżą nieruchomości, na przykład firma Metropolis. Na stronie https://metropolis.pl/ możemy znaleźć szeroką ofertę działek inwestycyjnych oraz obiektów komercyjnych. Specjaliści są zgodni co do tego, że ta pozytywna tendencja na Śląsku będzie stale rosła.

Szukasz magazynu na Śląsku? Dobrze trafiłeś!

Śląsk to także gigantyczny hub magazynowy. Jak już zostało wspomniane wcześniej, silna branża nowoczesnych technologi na Śląsku sprawia, że popyt na powierzchnie magazynowe stale rośnie. W dodatku na terenie Aglomeracji Śląskiej obserwujemy stały wzrost liczby najemców z takich branż jak logistyka, handel czy e-commerce. Z tego też względu prognozuje się silny wzrost zapotrzebowania na magazyny na terenie Śląska w następnych latach. Warto tutaj zaznaczyć, że na Śląsku jest bardzo prężnie rozwijana infrastruktura drogowa, co dodatkowo zwiększa możliwości budowy nowych magazynów. Firma Metropolis oferuje bardzo szeroki wybór zarówno gotowych obiektów, jak i działek inwestycyjnych pod budowę magazynów.

Śląsk na oczach zagranicznych inwestorów

Warto także zaznaczyć, że Śląsk jest niezwykle atrakcyjny dla zagranicznych inwestorów. Ze względu na silny rozwój firm związanych z nowoczesnymi technologami inwestorzy z Azji coraz chętniej rozpoczynają swoje działania na Śląsku. Obserwuje się także silny wzrost kapitału amerykańskiego i holenderskiego. To wszystko sprawia, że większość nieruchomości znajduje swoich najemców w bardzo szybkim czasie. Jeśli jesteś inwestorem i rozważasz rozpoczęcie działalności na terenie Aglomeracji Śląskiej, niewątpliwie jest to dobry wybór. Poszukiwania nieruchomości warto rozpocząć od zapoznania się z ofertą na stronie https://metropolis.pl/. Dzięki temu możemy zaoszczędzić dużo czasu i uzyskać fachową pomoc ze strony specjalistów z branży nieruchomości.