Dzisiaj na naprawdę bardzo wiele przeróżnych tematów krąży w internecie wiele całkowicie nieprawidłowych informacji. Jakie mity krążą na temat uprawnień i w ogóle kursów organizowanych przez Stowarzyszenie Elektryków Polskich?

1) aby zapisać się na kurs SEP trzeba mieć ukończone technikum gazowe albo elektryczne

Przede wszystkim trzeba tutaj powiedzieć o takim micie, który mówi nam, że aby zapisać się na Kurs SEP Kraków, trzeba ukończyć odpowiednie technikum. Oczywiście, jest to zupełna nieprawda. Prawdą jest natomiast to, że koniecznie trzeba mieć ukończone 18 lat, aby starać się o jakiekolwiek uprawnienia SEP Kraków.

2) osoba, która zna się na temacie musi i tak uczestniczyć w zajęciach kursu SEP Kraków

Nie do końca. Uprawnienia SEP Kraków nadawane są na okres pięciu lat. Po tym czasie elektrycy i gazownicy muszą ponownie przystąpić do egzaminu. Jeśli jednak czują się na tyle pewnie, że nie chcą uczestniczyć w kursie, nie czują zupełnie takiej potrzeby, to warto jednak mieć na uwadze to, że spokojnie mogą one przyjść tylko i wyłącznie na egzamin. Podobnie zresztą mogą postąpić osoby, które właśnie skończyły jakieś technikum albo inne szkolenie tego typu i naprawdę nie chcą już marnować czasu na lekcje.

3) kurs SEP Kraków niczym się zupełnie nie różni od wszystkich innych kursów z tego zakresu

Chociaż w zasadzie warto zmarnować nieco czasu. Trzeba bowiem zaznaczyć, że tak w zasadzie to kursy SEP cechuje to, że są one naprawdę świetnie prowadzone. Szczególnie istotne jest tutaj to, że są poruszane nie tylko kwestie związane de facto z zawodem, lecz również z utrzymaniem właściwego poziomu bezpieczeństwa itp.

4) kursy SEP nie dają uprawnień na terenie Unii

Oczywiście, że dają – to zresztą jest jedna z głównych zalet. Warto z niej naprawdę skorzystać – certyfikat SEP honorowany jest przez w zasadzie wszystkie kraje Unii.

Podsumowując, wychodzi generalnie na to, że naprawę warto inwestować w kursy SEP w Krakowie. Oczywiście trzeba w tym momencie podkreślić, że w zasadzie to jak najbardziej odbywają się one także na terenie całej Polski – to ważna informacja dla wielu przedsiębiorców. Co więcej, mogą się poszczycić całkiem konkurencyjnymi cenami i wysoką renomą certyfikatu.