Wiele osób nie wyobraża sobie funkcjonowanie bez dobrego, czytelnego kalendarza. Na rynku wiele jest dostępnych modeli, jednak najbardziej popularne to kalendarze książkowe (notesy) oraz kalendarz trójdzielny (do zawieszenia na ścianę). Każdy z nich posiada swoje plusy i każdy można stworzyć na swój indywidualny sposób. Jaki kalendarz wybrać na nadchodzący rok? Na co zwrócić uwagę przy jego zakupie? Do jakich miejsc, jaki kalendarz się sprawdzi? Poniżej kilka, cennych wskazówek.

1. Kalendarz książkowy

To kalendarz, który pełni również rolę notatnika. Towarzyszy nam zawsze pod ręką i to w nim zapisujemy ważne spotkania oraz to, co musimy załatwić. Taki kalendarz może być zrobiony pod indywidualne zamówienie lub kupimy go w każdej księgarni czy sklepie z akcesoriami papierniczymi. Jest nieoceniony w planowaniu spotkań, zapamiętaniu wszystkich niezwykle ważnych wydarzeń rodzinnych, organizacji obowiązków na kolejny dzień lub tydzień oraz pozwala zanotować w nim wszystkie ważne informacje.

2. Kalendarz trójdzielny

Kalendarz trójdzielny (tak, który idealnie nadaje się do powieszenia na ścianę), przypomina plakat z wyraźnie zaznaczoną aktualną datą. Jest czytelny i bardzo prosty w obsłudze. Posiada okienko, dzięki któremu można szybko i sprawnie zakreślić aktualną, dzisiejszą datę. Na środku znajduje się aktualny miesiąc, wyżej może być miesiąc poprzedni, niżej miesiąc następny. To bardzo przydatne szczególnie osobom, których praca wiąże się z terminami jak np.: prawnicy, księgowe, biura rachunkowe itd.

3. Plusy posiadania kalendarza w domu i w pracy

Podsumowując, ciężko żyć i funkcjonować we współczesnym świecie bez kalendarza (choć nawet takiego małego). Mimo iż każdy z nas posiada kalendarz w telefonie, to ten papierowy jest bezapelacyjnie najlepszy i najbardziej praktyczny. Dzięki niemu szybko zobaczymy, jaki jest dziś dzień, zaznaczymy ważne wydarzenia oraz przypomnimy sobie o spotkaniach, które zaplanowaliśmy na konkretny termin. Kalendarze trójdzielne producent potrafi spersonalizować pod konkretną firmę i zamówienie. Szczególnie jest to polecane firmom czy biurom, które takie kalendarze chętnie darują swoim klientom lub współpracownikom.Ponadto, kalendarze trójdzielne producent może spersonalizować na indywidualne zamówienie klienta ubarwiając go o zdjęcia rodzinne czy ważne daty dla konkretnej rodziny. Taki prezent to wspaniała pamiątka na lata. To również świetny drobiazg, by podarować go bliskim: rodzicom, dziadkom czy przyjaciołom z okazji różnych uroczystości.