Planujesz stworzyć CV po angielsku, jednak nie wiesz, jak się za to zabrać? Pamiętaj, że poprawność językowa to absolutna podstawa. W tym przypadku nie można pozwolić sobie nawet na najmniejsze błędy. Jeśli nasze umiejętności językowe są zbyt słabe, to rozsądnie jest skorzystać z pomocy kogoś bardziej doświadczonego. Poniższej umieszczono kilka praktycznych wskazówek, które warto jest wziąć pod uwagę.

Przedstawienie umiejętności i predyspozycji

CV po angielsku jest niezbędne do tego, aby przedstawić swoje umiejętności zawodowe. Jest to forma kontaktu z pracodawcą, a więc bardzo ważne jest to, by zrobić dobre wrażenie. Wiadomym jest, że nie należy zamieszczać w dokumencie wszystkich informacji na swój temat. Istotne jest to, aby CV w języku angielskim zostało prawidłowo dopasowane do konkretnego stanowiska.

Warto zastanowić się, jakie cechy oraz umiejętności są mile widziane. Oczywiście ci, którzy nie posiadają doświadczenia w danej branży mogą umieścić w dokumencie stanowiska, które nie mają nic wspólnego z daną posadą. Pozostawienie pustego miejsca zostanie źle odebrane. Starasz się o swoją pierwszą pracę w życiu? Być może posiadasz ukończony stać, kurs, szkolenie – warto o tym wspomnieć.

Nie zapomnij o osiągnięciach

Praca w renomowanym przedsiębiorstwie to nie wszystko. Istotne jest to, aby przedstawić swoje osiągnięcia. Oczywiście one również powinny być powiązane ze stanowiskiem, o które się staramy. Niezwykle ważne jest to, aby CV po angielsku było zwięzłe i czytelne. Zbyt duża liczba słów nie jest mile widziana. Osoby rekrutujące stawiają zwykle na konkrety, ponieważ muszą zapoznać się z wieloma dokumentami.

Priorytetem jest to, aby przedstawić osiągnięcia zawodowe, które poprawią odbiór nasze osoby. Może być to np. osiągnięcie najwyższego poziomu sprzedaży w firmie, czy tez objęcie stanowiska leadera zespołu.

Postaw na unikalność

Zanim zdecydujesz się na gotowy szablon cv po angielsku, to pamiętaj, że unikalność jest mile widziana. Powtarzające się zwroty i wyrażenia sprawią, że nie będziemy niczym się wyróżniać spośród innych kandydatów. Nasze szanse na zdobycie wymarzonej pracy znacząco spadają. Wiadomym jest, że największe znaczenie ma to, jak zaprezentujemy się na rozmowie kwalifikacyjnej, jednak pod profesjonalnego CV nie zostaniemy na nią zaproszeniu.

Coraz większym zainteresowaniem cieszą się CV tworzone przez zawodowców. Skorzystanie z takiej usługi to znakomite rozwiązanie dla tych, którzy nie mają pomysłu na to, jak w niebanalny sposób się zaprezentować.