Sprzedaż domu lub mieszkania pozornie nie jest czynnością trudną. O tym co po kolei należy zrobić, można dowiedzieć się w wielu miejscach, choćby w Internecie. Czy jednak warto działać samemu? Nie. Lepiej skorzystać z usług pośrednika w obrocie nieruchomościami.

Samodzielna sprzedaż nieruchomości to skomplikowane zadanie

Sprzedaż nieruchomości jest procedura dość skomplikowaną. Już samo poszukiwanie potencjalnych klientów nie jest łatwe. Potrzeba jest odpowiednia prezentacja nieruchomości w zamieszczanym ogłoszeniu, właściwie zrobione zdjęcia i opis. Potencjalnym klientom też trzeba potrafić zaprezentować nieruchomość, by wzbudzić ich zainteresowanie, ale tak, by nie czuli się naciskani do zakupu. Sama procedura finalizacji transakcji to także sporo skomplikowanych zadań. Umawianie notariusza, pozyskiwanie niezbędnych dokumentów, załatwianie spraw urzędowych. Nie jest to takie oczywiste, szczególnie dla tego kto dom czy mieszkanie sprzedaje po raz pierwszy. Z tych między innymi powodów warto korzystać z biura nieruchomości. Współpraca z biurem nieruchomości Metropolis to oszczędność czasu, który trzeba byłoby poświęcić na sprzedaż nieruchomości a także szansa na dużo szybszą finalizację transakcji.

Pośrednik wie, jak sprzedać nieruchomość

Pośrednik zawodowo zajmujący się obrotem nieruchomościami, doskonale wie, jak zaprezentować nieruchomość, by spotkała się z zainteresowaniem klientów. Wie też doskonale co zrobić by uwypuklić zalety, a wady przedstawić tak, by przyszłego klienta nie martwiły. Doskonale także wie w jaki sposób przygotować całą procedurę finalizacji transakcji. Rola sprzedającego ogranicza się w tym momencie do stawienia się u notariusza w określonym miejscu i czasie. Oczywiście w trakcie poszukiwania kupującego, pośrednik może kontaktować się ze sprzedającym, choćby w celu umówienia terminu prezentacji nieruchomości. W takich miejscach jak biuro Metropolis, są to jednak sytuacje absolutnie konieczne. Można też przekazać pośrednikowi klucze do sprzedawanego lokalu i czekać na informacje, że ktoś chce kupić nieruchomość.

Decydując się na wynajęcie pośrednika w obrocie nieruchomościami, oszczędza się czas, który byłby konieczny na załatwienie wszelkich spraw związanych ze sprzedażą ale i nieraz zyskuje pieniądze. Owszem, praca pośrednika wiąże się z kosztami, bardzo często jednak pośrednik jest w stanie sprzedać nieruchomość za wyższą cenę, bo wie doskonale jak to zrobić i zna ceny nieruchomości w danym regionie, w przeliczeniu dla sprzedającego będzie to oznaczać zysk. Chcąc szybko i dobrze sprzedać nieruchomość, warto podjąć współpracę z pośrednikiem nieruchomości. To ma sens.