Dzięki temu, że świat stal się globalną wioską, a każdy pracodawca oczekuje co najmniej podstawowej znajomości angielskiego, nie dziwi fakt, że na rynku pojawia się coraz więcej kursów językowych różnego typu. Czy kurs angielskiego może pomóc w nauczeniu się języka?

Możliwość komunikacji z innymi

Kluczem do sukcesu w nauce języków obcych jest używanie go. Zatem nawet najbardziej utalentowana osoba ucząca się angielskiego we własnym zakresie nie opanuje go tak dobrze jak ten, kto ma szansę rozmawiać z innymi w danym języku. Nie ma znaczenia poziom zaawansowania rozmówcy: równie istotny jest trening z native speakerem, co z osobą na zbliżonym lub nawet niższym poziomie.

Dodatkowo, rozmowa jest najtrudniejszym etapem w nauce języka obcego. Z tego względu warto poświęcić wiele uwagi na odpowiednie opanowanie umiejętności swobodnego wysławiania się. Nawet osoby, które mają bardzo bogaty zasób słownictwa i świetnie władają gramatyką, mogą napotykać trudności w swobodnym wysławianiu się po angielsku – bo to po prostu wymaga dużej praktyki.

Przygotowanie do egzaminów językowych

Choć nauczenie się komunikatywnego angielskiego jest możliwe we własnym zakresie, trudno jest nauczyć się go w stopniu, który pozwoli na uzyskanie rozmaitych certyfikatów językowych. Kurs angielskiego daje możliwość poznania ogólnych zasad takiego egzaminu, a także uczy radzić sobie z różnymi typami zadań.

W wielu przypadkach, na egzaminie istotna jest nie tylko wiedza, ale również spryt i umiejętność radzenia sobie z różnymi zadaniami. Nie musisz perfekcyjnie rozumieć każdego słowa w tekście, aby poradzić sobie z rozwiązaniem testu – i tego między innymi uczą podczas kursów angielskiego.

Regularność zajęć

Opłacenie kursu wiąże się z przyjęciem do wiadomości pewnego grafiku zajęć. Nie ma lepszego motywatora niż wydane pieniądze, żeby ruszyć się i iść na zajęcia. Dzięki temu, znacznie szybciej opanujemy język niż gdybyśmy zdecydowali się uczyć go we własnym zakresie.

Dzięki temu, że zajęcia odbywają się regularnie, na przykład raz lub dwa razy w tygodniu, mamy stały kontakt z językiem, który znacznie ułatwia naukę. Również komunikacja z osobami na zbliżonym poziomie pozwala na dużo lepsze opanowanie umiejętności, gdy możecie nawzajem się poprawiać.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy International House z Bielska Białej