Prowadzenie własnej działalności gospodarczej najczęściej wiąże się z koniecznością posiadania powierzchni biurowej. Biuro można zakupić lub wynająć. Większość przedsiębiorców decyduje się raczej na to drugie rozwiązanie, zwłaszcza jeśli chodzi o dopiero startujące biznesy. To zdecydowanie tańsze rozwiązanie. Jednak zawsze warto się zastanowić czy wynajem biura rzeczywiście się opłaca.
Na co zwrócić uwagę wynajmując powierzchnię biurową?
Biura do wynajęcia na Śląsku różnią się pod wieloma względami. Oznacza to konieczność dokładnego przeanalizowania każdej oferty. Na co zwrócić uwagę? Przede wszystkim w pierwszej kolejności należy zastanowić się nad własnymi potrzebami. Inny bowiem lokal lepiej sprawdzi się w przypadku działalności usługowej, a inny w przypadku działalności handlowej.
Bardzo ważna jest lokalizacja. Najlepiej jest wynająć biuro, do którego jest łatwy dojazd. Dobrze, aby pod budynkiem były także miejsca parkingowe. To ważne, zwłaszcza jeśli w biurze będą przyjmowani klienci.
Wyposażenie biura
Wybierając biuro do wynajęcia, pamiętać trzeba, aby było ono odpowiednio wyposażone. Tu znów istotną rolę odgrywają indywidualne potrzeby. Warto więc zastanowić się co na pewno będzie potrzebne do codziennej pracy.
Jeśli o wyposażeniu mowa to biuro musi być koniecznie wyposażone w kilka istotnych elementów. To oczywiście dostęp do internetu co dziś jest standardem. Poza tym powinien być w nim dostęp do łazienki i choćby małej biurowej kuchni. Bez tych pomieszczeń trudno efektywnie pracować przez wiele godzin.
Wynajęcie biura – kiedy się opłaca?
Biura do wynajęcia na Śląsku to dobre rozwiązanie z kilku powodów. Przede wszystkim jest to korzystne finansowo. Jest to zdecydowanie tańsza opcja niż zakup powierzchni biurowej, zwłaszcza dla młodych przedsiębiorców.
Warto także zwrócić uwagę na elastyczność. Jeśli zajdzie taka potrzeba zawsze można wypowiedzieć umowę najmu. Przedsiębiorca nie jest zatem przywiązany do jednego miejsca. Na koniec wspomnieć jeszcze trzeba, że wydatki związane z wynajmem biura uznać można za koszt uzyskania przychodu i odpisać od podatku.