Zdawać by się mogło, że pakowanie produktów to czynność prosta i mało angażująca. Być może jest tak w fabrykach, gdzie owoce i warzywa pakowane są w opakowania foliowe przy pomocy specjalnych maszyn. Ale to chyba jeden z niewielu takich przykładów. Copacking to prężnie rozwijająca się gałąź, która stała się wręcz ratunkiem dla niektórych przedsiębiorców.

Sklepy internetowe

Sklepy online to miejsca, gdzie po kliknięciu w kilka miejsc możemy otrzymać wszystko kurierem lub na przykład pocztą. Oczywiście wszystko to wygląda bardzo pięknie, ale jak wygląda proces zakupu od zaplecza i ile zajmuje czasu? Otóż po kliknięciu w konkretny produkt i opłaceniu zamówienia musi ono zostać odnalezione w magazynie, oznaczone jako sprzedane w systemie, a następnie odpowiednio spakowane, nadane i faktycznie wysłane. Jeżeli jest to jeden przedmiot dziennie to nie ma problemu. Kilka też nie stanowi większego wyzwania. Nagle jednak okazuje się, że nasza firma zaczęła się nieźle rozwijać, a zamówień jest tyle, że trzeba zostać po godzinach aby to wszystko zdążyć spakować.

Wyjść jest kilka:

– można przedłużyć czas oczekiwania na zamówienie
– można zatrudnić dodatkowych pracowników do pakowania zamówień
– można stworzyć nowy dział przeznaczony jedynie do pakowania
– można rozpocząć współpracę z firmą zewnętrzną i pakowanie towarów całkiem nas ominie

Jeżeli przedłużymy czas oczekiwania na zamówienie to strzelimy sobie w kolano. Klientom zależy na czasie i chcą mieć wszystko na już. Jeśli na małą rzecz mają czekać tydzień to pójdą po prostu gdzie indziej. A więc stracimy klienta.

Zatrudnienie nowych pracowników wiąże się z kosztami, których poniesienie znacznie zuboży nasze miesięczne dochody.

Stworzenie nowego działu również wiąże się z wydanie pieniędzy raz, a później z miesięcznymi kosztami stałymi, które będzie trzeba ponosić.

Współpraca z firmą co packing to koszt za konkretne zadaniem a nie miesięczny koszt bez względu, czy faktycznie skorzystaliśmy z usług, czy tez nie.

Copacking pełną gębą

Co packing to pakowanie towarów w sposób porządny, kreatywny i szybki. To pakowanie efektywne i efektowne, które sprawia, że producent nie musi się martwić o estetykę zapakowania swojego produktu. Powierzenie pakowania firmie zewnętrznej znacznie odciąży firmę produkującą i sprawi, że cały proces sprzedaży będzie się zazębiał zdecydowanie beztrosko. Firmy pakujące mają ogromny, wciąż rosnący potencjał.