Dla producentów i sprzedawców żywności odpowiednie nośniki oraz opakowania to droga do znacznych oszczędności i poprawę jakości produktów, które są transportowane często na bardzo duże odległości. Świeże warzywa, owoce czy mięso oraz wiele innych produktów potrzebują wyjątkowych rozwiązań, dlatego też powstały plastikowe palety.

Plastik czy drewno? – Które rozwiązanie lepsze?

Producent palet plastikowych na uwadze ma przede wszystkim wygodę, bezpieczeństwo oraz oszczędności, które przekładają się na realne korzyści dla inwestorów. Palety plastikowe w odróżnieniu od tych drewnianych są znacznie lżejsze i tym samym też wygodniejsze w obsłudze. Są także dużo bardziej wytrzymałe i nie ulegają mechanicznym uszkodzeniom. Inwestor nie musi więc troszczyć się o ich konserwację oraz pokrywać kosztów niespodziewanych napraw, jak ma się to w przypadku palet drewnianych. Tworzywo jest niezwykle odporne na uszkodzenia, warunki atmosferyczne, zmienne temperatury, a także na różnego rodzaju substancje chemiczne.

Higiena – priorytet dla producenta europalet

Utrzymanie palet w czystości to bardzo istotna kwestia dla każdego dostawcy przede wszystkim żywności. Plastikowe palety w przeciwieństwie do drewnianych są bardzo łatwe do czyszczenia. Gładkie tworzywo bardzo łatwo umyć i nie absorbuje ono wody. Tym samym mamy pewność, że istnieje znacznie mniejsze prawdopodobieństwo, że rozwijać się tam będą pleśnie czy bakterie. Niektóre modele mają perforowaną powierzchnię, co sprawia, że w między paletami zapewniona jest odpowiednia cyrkulacja powietrza. Każdy producent europalet za priorytet stawia sobie właśnie to, aby zapewnić jak najbardziej bezpieczne i higieniczne warunki w magazynowaniu.

Standardowe wymiary

Nie mniej ważną kwestią są wymiary każdej plastikowej palety. Aby zapewniały one wygodny i elastyczny transport, muszą posiadać znormalizowane wymiary. Każdy producent palet dąży do tego, aby każda plastikowa paleta nie odbiegała od europejskich standardów. Producent palet plastikowych wytwarza nośniki o najbardziej uniwersalnych wymiarach, które są kompatybilne z innymi tego rodzaju nośnikami, a także wszystkimi wózkami widłowymi. Takie rozwiązania to korzyści dla każdego inwestora, które przekładają się na realne oszczędności.