Konferencje czy targi niezależnie od tematyki są związane z przedstawianiem czegoś szerszemu audytorium. Gdy prezentacja ma trwać nieco dłużej, warto zaoferować słuchaczom wygodne fotele konferencyjne. Dzięki nim nawet w czasie długich wypowiedzi publiczność nie zmęczy się i nie zrezygnuje w połowie, szczególnie jeśli w centrum konferencyjnym odbywają się również inne wydarzenia. Dlaczego krzesła są tak ważnym wyposażeniem? Jak ustawić je w sposób ergonomiczny i wygodny dla osoby wygłaszającej wykład?

Jak ustawić krzesła konferencyjne w zależności o wielkości pomieszczenia?

W przypadku sali konferencyjnych, gdzie krzesła instalowane są na stałe, mają one zazwyczaj dwa kształty. Pierwszym jest klasyczny prostokąt – miejsce dla prelegenta jest wtedy u szczytu. Drugim popularnym ustawieniem jest tak zwany kształt auli – znajdujące się w centrum miejsce dla prowadzącego wykład jest otoczone z trzech stron krzesłami składającymi się w półkole. Jest to wygodne w przypadku prezentacji produktów – każdy uczestnik prezentacji dokładnie widzi szczegóły. W przypadku małych sali, gdzie prowadzone są na przykład małe konferencje firmowe, dobrze sprawdzają się stoły o kształcie okręgu. Krzesło konferencyjne powinno odpowiednio pasować do stołu oraz mieć możliwość dopasowania do wzrostu siedzącego. To ważne aby w czasie konferencji firmowych, prezentacji czy narad każdy miał komfortowe krzesło konferencyjne. Narady często trwają wiele godzin, a uczestnicy cały ten czas muszą być zainteresowani i skoncentrowani.

Dlaczego w czasie konferencji znaczenie ma komfort i ustawienie foteli dla słuchaczy?

Fotele konferencyjne to miejsce przeznaczone dla uczestników biernych. Często zdobywają oni nową wiedzę lub dyskutują między sobą pomysły. Ważne jest, aby brak komfortu nie przeszkadzał w pracy. Odpowiednio dobrane wyposażenie sali konferencyjnej oraz ustawienie krzeseł determinują wykorzystanie pomieszczenia do określonych celów. Oczywiście krzesła konferencyjne mogą być rozstawione w dowolnym pomieszczeniu czy na wolnym powietrzu – jednak wygoda takiego rozwiązania jest zdecydowanie niższa. Odpowiednio komfortowe krzesło konferencyjne sprawdzi się nawet w trudniejszych warunkach polowych – zapewniając minimum komfortu słuchaczom.