Wysyłanie paczek jest dzisiaj bardzo popularne. Wiąże się to oczywiście z tym, że na rynku pojawiła się spora konkurencja, co sprawiło, że ceny są przystępne dla większości konsumentów. Znaczenie ma tu również wzrastająca popularność zakupów przez Internet. Najważniejsze jest bezpieczne zapakowanie paczki. Jak się do tego zabrać?

Dostosowanie opakowania do zawartości

Pakowanie przesyłek warto zacząć od zastanowienia się, jakie opakowanie będzie w danym przypadku najlepsze. Niewielkie, mało delikatne przedmioty, jak na przykład dokumenty, albo ubrania można z powodzeniem zapakować po prostu do foliowej koperty. W większości przypadków jednak to nie wystarcza.

Zdecydowanie najlepszym opakowanie dla naszej przesyłki będzie karton. Powinno się umiejętnie dobrać jego rozmiar. Zbyt duży sprawi, że za paczkę zapłacimy więcej. Z kolei w za małym nie zmieszczą się dodatkowe materiału zabezpieczające paczkę wewnątrz.

Odpowiednie zabezpieczenie przesyłanych przedmiotów

Pakowanie przesyłek nie może się obejść również bez zabezpieczenia zawartości wewnątrz. Tutaj również należy dopasować dobór materiałów do charakteru przesyłanych rzeczy. W przypadku na przykład książek nie ma konieczności owijania każdej z osobna w materiał zabezpieczający.

Warto jednak zadbać o to, żeby wolne miejsce w kartonie wypełnić tekturą, albo pociętymi gazetami. W przypadku przedmiotów delikatnych dobrym pomysłem będzie użycie specjalnej folii bąbelkowej albo wypełnienia ze styropianu.

Jak jeszcze można zabezpieczyć paczkę?

Istotne może okazać się odpowiednie zabezpieczenie paczki z zewnątrz. Nigdy nie wiadomo na przykład, czy z jakiegoś powodu paczka nie będzie narażona na zmoknięcie. Dlatego też dobrym pomysłem jest owinięcie jej kilkoma warstwami folii stretch przed wysłaniem.

Na pudełku można też umieścić naklejki informujące o tym, że zawartość jest szczególnie narażona na uszkodzenie i z paczką należy się obchodzić delikatnie albo że pudełko powinno stać w określony sposób. Naklejki takie powinno się przykleić na każdej stronie paczki.