Krzesło biurowe obrotowe musi zapewnić oczekiwany poziom komfortu. Praca za biurkiem może stanowić realne zagrożenie dla zdrowia. Siedzący tryb życia sprzyja zwyrodnieniom kręgosłupa. Właśnie dlatego tak ważne jest to, aby zadbać o prawidłową pozycję ciała. Kluczową rolę odgrywa trafny dobór wyposażenia – poniżej zamieszczono kilka przydatnych wskazówek.

Certyfikaty

Krzesła biurowe ergonomiczne posiadają liczne certyfikaty jakości i bezpieczeństwa. Dlaczego mają one znaczenie? Stanowią one potwierdzenie tego, że mebel został wyprodukowany w zgodzie z restrykcyjnymi normami. Dzięki temu nie stanowi on zagrożenia dla użytkownika.

Na uwagę zasługuje fakt, że krzesła biurowe ergonomiczne nie wymuszają nienaturalnej postawy ciała. Konstrukcje są wyprofilowane w taki sposób, aby stanowiły podparcie dla wszystkich odcinków kręgosłupa.

Rozmiar

Krzesła biurowe występują w wielu rozmiarach. Podczas podejmowania decyzji należy uwzględnić nie tylko wagę, ale również wzrost. Fotele można dostosować do użytkownika, jednak zakres regulacji poszczególnych elementów jest ograniczony.

Wygodne krzesło biurowe obrotowe nie może posiadać zbyt małego siedziska. Osoby niezdecydowane powinny udać się do salonu stacjonarnego, aby przetestować poszczególne modele. W sprzedaży dostępne są modele w rozmiarze uniwersalnym, jednak nie zawsze zdają one egzamin. W przypadku zakupu online konieczne jest zapoznanie się z wymiarami.

Jakość wykonania

Krzesło biurowe jest zwykle intensywnie eksploatowane, a tym samym narażone na liczne usterki fizyczne. Z tego względu warto jest zainwestować w mebel, który został wyprodukowany z wysokiej klasy materiałów. Jest on nieco droższy, jednak nawet po latach nie utraci pierwotnych parametrów użytkowych. Nie wymaga on także specjalistycznej konserwacji, więc każdy poradzi sobie z tym, aby utrzymać go w dobrym stanie.

Krzesła biurowe obrotowe z metalowym lub aluminiowym stelażem są o wiele trwalsze niż fotele w całości wykonane z tworzywa sztucznego. Trzeba pamiętać, aby nie przekraczać maksymalnego obciążenia wskazanego przez producenta. Niektóre fotele obrotowe dziecięce są dość duże, jednak ich wytrzymałość jest mocno ograniczona. Takie konstrukcje są tańsze, ale nieprzystosowane do użytkowania przez dorosłego.