Projektowanie obiektów powierzchniowych oraz form i urządzeń wymaga bardzo dużych umiejętności technicznych oraz zdolności, takich jak wyobraźnia przestrzenna.

Czym jest Solidworks?

Solidworks online to obecnie najlepsze narzędzie do projektowania 3D, które umożliwia skrócenie czasu pracy do minimum. Dzięki Solidworks nie trzeba też nanosić poprawek na każdym dokumencie, który wchodzi w skład projektu. Na całym świecie korzysta obecnie z programu ponad 4 miliony użytkowników. Przyjazne środowisko programowania jest elementem, który w głównej mierze decyduje o dużej popularności programu.

Solidworks cena jest przystępna, dlatego nikt nie powinien mieć większych problemów z zakupem. Solidworks online to narzędzie, które integruje praktycznie wszystkie etapy programowania. Zmiana lub poprawka, której dokonasz w dowolnej części projektu będzie miała wpływ na całą dokumentację projektową. Projektant może sprawdzić całość modelu przestrzennego na ekranie komputera, jeszcze zanim sfinalizuje projekt. Warto zwrócić uwagę na fakt, że projekty 3D w skali lub wielkości naturalnej mogą być drukowane przy użyciu drukarek 3D. Oznacza to, że wcale nie trzeba budować drogich prototypów, żeby przetestować produkt końcowy. Łatwy i czytelny interfejs jest cechą charakterystyczną programu Solidworks.

Zalety Solidworks

Warto mieć na uwadze, że z programu często korzystają studenci kierunków technicznych, a także naukowcy, którzy na co dzień zajmują się projektowaniem. Cena jest uzależniona od rodzaju licencji, ilości elementów, a także wersji programu. Na wysokość ceny ma wpływ także liczba stanowisk dla poszczególnych licencji. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że wszystkie licencje komercyjne są wieczyste, czyli ważne do końca życia.

Warto także korzystać z aplikacji My Solidworks, dzięki której można przeprowadzić aktualizację oprogramowania. Wszelkie formalności dotyczące aktualizacji lub zakupu licencji są dokonywane na stronie autoryzowanego sprzedawcy oprogramowania lub oficjalnego producenta. Solidworks cena nie jest wygórowana, dlatego jest to szczególnie atrakcyjny program dla studenta. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że nieodpłatnie mogą używać Solidworks studenci oraz uczniowie, którzy prześlą skan legitymacji studenckiej.